טקס פרסי אקו"ם 2022: כל הזוכים והרגעים הגדולים - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 22/05/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » טקס פרסי אקו"ם 2022: כל הזוכים והרגעים הגדולים

טקס פרסי אקו"ם 2022: כל הזוכים והרגעים הגדולים

נונו, יהודית רביץ וזאב נחמה (צילום: עמית סלקטור/ אריאל בשור /רגב טל)


טקס פרסי אקו"ם לשנת 2022 נערך הערב (רביעי) בסינמה סיטי גלילות, ובמסגרתו אקו"ם העניקה פרסים לזוכות ולזוכים בקטגוריות השונות במוזיקה הפופולרית. פרס מפעל חיים הוענק השנה ליהודית רביץ ולזאב נחמה, מלחינת השנה היא קרן פלס, אלבום השנה הוא "מזרח פרוע" של הראפר טונה, שיר השנה הולך ל"הולכת איתך" של נרקיס, ותגלית השנה היא פצצת הפופ – נונו. רשימת הזוכים המלאה והרגעים הגדולים מהטקס.

פרס מפעל חיים ע"ש נעמי שמר ליהודית רביץ

בשיחה עם כתבים לפני הטקס, אמרה רביץ כי היא תשמח "לרצות להופיע". "הפסקתי כי 45 שנה הופעתי רצוף ואמרתי נראה איך זה להיות בלי הדרגות, להיות תרנגולת בלי נוצות", הוסיפה. "אני מתגעגעת לתחושה הפיזית של ההופעה כי יש שם משהו ששום דבר לא יחליף. אבל עד שמגיעים לזה, וכל הפחדים, רמת ההתרגשות שהלכה וגדלה עם השנים, הפחד נעשה יותר גדול. באיזשהו מקום הלחץ מונע (את החזרה לבמות), התרגשות כזו לא רציונאלית, זה די פסיכי לעלות לבמה".

יהודית רביץ (צילום: ניר סגל, יחסי ציבור )

קיבלה פרס מפעל חיים. רביץ | צילום:
ניר סגל, יחסי ציבור


פרס מפעל חיים ע"ש אהוד מנור לזאב נחמה

זאב נחמה (צילום: חדשות 12)

זאב נחמה | צילום:
חדשות 12


פרס הישג השנה ע"ש סשה ארגוב למלחינה קרן פלס

מה הלוז- 23.8- בימות פיס- קרן פלס להקה (צילום: יגאל סלבין, מפעל הפיס)

קרן פלס | צילום:
יגאל סלבין, מפעל הפיספרס הישג השנה ע"ש עוזי חיטמן לאלבום "מזרח פרוע" של טונה

טונה (צילום: שלומי פינטו)

"מזרח פרוע" של טונה הוא אלבום השנה | צילום:
שלומי פינטו


פרס הישג השנה ע"ש משה וילנסקי לשיר "הולכת איתך" של נרקיס

מה הלוז - 21.6 - הופעות - זאפה - נרקיס (צילום: שילת מזרחי, זאפה)

נרקיס בהופעה | צילום:
שילת מזרחי, זאפה


פרס הישג השנה ע"ש ענבל פרלמוטר לתגלית נונו

פרס תגלית השנה ע"ש ענבל פרלמוטר, הוענק לנונו – או בשמה האמיתי נעמי אהרוני גל, שפרצה לחיינו כמו רוח סערה, והתקשתה לעצור את הדמעות על הבמה. "זה פרס על הישג השנה, וזה הכי מרגש", אמרה ל-N12 כשנודע לה על הענקת הפרס. "רואים את ההשקעה על כל השנה הזו שעבדתי ואוהבים את זה ומעריכים את זה. פשוט מדהים".

נונו (צילום: רותם לבל)

נונו לגמרי "ליבינג דה דרים" | צילום:
רותם לבל


פרס הישג השנה ע"ש יוסי בנאי למחבר רון ביטון

 

רון ביטון (צילום: עופר חן)

רון ביטון | צילום:
עופר חן


פרס הישג השנה ע"ש יאיר רוזנבלום למעבד ינון יהל

 

בקטגוריית הפרסים המיוחדים, דירקטוריון אקו"ם העניק שני פרסים על תרומה לזמר העברי ולתרבות הישראלית. האחד, למאיר ראובני מ"האחים ראובני". בנימוקי מתן הפרס נאמר: "האחים ראובני החלו את דרכם בתחום הזמר המזרחי בתחילת שנות ה-70, עם הפקת אלבום לאביהו מדינה, ובהמשך הם עמדו מאחורי מיטב האומנים – אהובה עוזרי, שימי תבורי, מרגלית צנעני, זוהר ארגוב, חיים משה ועוד. תרומתם לז'אנר המוזיקה הים-תיכונית היא כבירה ומהווה אבן דרך ליוצרים רבים בתחום".

הפרס השני הוענק ליוצר והמפיק יהודה עדר, "ממקימי בית הספר למוזיקה 'רימון' אשר טיפח דורות של מוזיקאים במוסד הלימודי. עדר אחראי על אין-ספור הפקות אולפן ובמה למיטב אומני ישראל במוזיקה".

עוד במהלך האירוע בהנחיית יאיר ניצני, צוינו השירים המושמעים ביותר ברדיו בשנה שעברה (1 בינואר 2021 עד 31 בדצמבר 2021) על פי נתוני "אקו"ם און-אייר". השיר הישראלי הוא "סיבת הסיבות" בביצוע ישי ריבו, שזוכה בתואר זו השנה השנייה ברציפות. 3,813 – זה מספר הפעמים שהשיר הושמע בשנה שעברה. השיר הלועזי הוא "Bad Habits" בביצועו של אד שירן.

מה הלוז- 9.8- פסטיבלים- פסטיבל בין הכרמים (צילום: הראל רינצלר, יח"צ)

"המוזיקה בראש ובראשונה מחברת בינינו", ישי ריבו | צילום:
הראל רינצלר, יח"צ


ריבו שיתף את הקהל: "אני ממש מתרגש, תודה על הזכות לעמוד כאן ועל עצם הזכייה הזו. כשסיבת הסיבות יצא לאור, זו הייתה תקופה שבה הכול היה פחות ברור. משהו בנוחות שהתרגלנו אליה, ובחוזק של העולם שלנו, התערער. סיבת הסיבות – שיר שהטקסט שלו ללא ספק עוסק בתוכן אמוני. יש לנו כעם אחד, הרבה יותר במשותף מאשר הדעות ותפיסות העולם השונות שלנו. המוזיקה בראש ובראשונה מחברת בינינו".

הטקס המסורתי של אקו"ם מתקיים כבר 65 שנים והפך לנקודת ציון חשובה בקריירה המוזיקלית של היוצרים בארץ. את הזוכים בכל הקטגוריות בחר חבר שופטים שמורכב מיוצרים, מבקרי מוזיקה ואנשי התעשייה. השנה אלו היו מירית שם אור, עדן חסון, פיטר רוט ויסמין ישבי.


Source link

פוסטים קשורים

 • אפליקציות לקטנטנים

  by Shokor
  by Shokor

  למי מאיתנו שיש ילדים קטנים, יודע כמה הם נמשכים לסמארטפונים וכמה הם מוקסמים מאינסוף האפשרויות שהעולם הזה מציע. אז לכן החלטתי הפעם לסקור עבורכם מספר אפליקציות חינוכיות ומועילות שינעימו את …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • קורס מסחר אלקטרוני

  by avidan
  by avidan

  מבוא העולם מתקדם מהר והמסחר האלקטרוני נמצא בכל מקום. רוב האנשים עדיין מתחילים,  ראית את היתרונות של קמעונאות מקוונת בעבר: מכירות מוגדלות, רווחים טובים יותר והכרה מוגברת של המותג. אבל …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]