טיולים מומלצים לשבת לוהטת במיוחד - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום ראשון | 26/05/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » טיולים מומלצים לשבת לוהטת במיוחד

טיולים מומלצים לשבת לוהטת במיוחדהכתבה בקצרה: החל מהיום (ש') יחל גל חום, עם מזג אוויר שיכול להגיע לעומס חום קיצוני. הטיולים המומלצים גם הפעם הם מצפון ועד דרום: בריכת הקצינים עין עלמין ברמת הגולן, עין נקופה בהרי ירושלים, נחל פרת בצפון מדבר יהודה והאגם הנעלם בבקעת תמנע.

התחזית הצפויה להיום ׁ(27.8) במקומות נבחרים

החרמון עד 29 מעלות, טבריה (הכנרת) עד 41 מעלות, חיפה עד 32 מעלות, תל אביב עד 32 מעלות, ירושלים עד 35 מעלות, מצפה רמון עד 37 מעלות, ים המלח עד 43 מעלות ובאילת עד 43 מעלות.איפה מומלץ לטייל בשבת? 

בריכת הקצינים – עין עלמין

בריכת בקצינים עין עלמין רמת הגולן (צילום: RnDmS, shutterstock)

מי מעיין קרים ליום חם. בריכת הקצינים עין עלמין | צילום:
RnDmS, shutterstock


בריכת הקצינים של עין עלמין ברמת הגולן היא בריכה של מים רעננים בעומק של מטר וחצי, משופעת בצל. המים בבריכה הינם מי מעיין ויש זרימה תמידית, המבטיחה מים נקיים אך קרים מאוד. הילדים הקטנים ימצאו מספר פינות שכשכוך רדודות, ויש לקחת בחשבון שאין מציל, ודפנות הבריכה חלקים. בדרך לבריכה תצעדו בבוסתן ירוק ומלבב, ואם תגיעו בעונה תמצאו גם שפע תאנים ועצי פטל

איך מגיעים? 

סעו מצומת בית המכס לכיוון הישוב חד-נס, ותמצאו אחרי 2.5 קילומטרים, פנייה ימינה אל דרך עפר נוחה, אך לא מסומנת. נוסעים כעוד 100 מטרים, ופונים שוב ימינה. משמאלכם, תזהו בריכות דגים, ומולכם, את חורשת האקליפטוס של בריכת הקצינים עין עלמין. עם ההגעה תגלו מדרגות בטון, ולאחר הליכה בת 5 דקות בסבך בוסתן ירוק, תתגלה לפניכם בריכת בטון גדולה.

>> מהצפון ועד הדרום: 60 המעיינות הכי שווים בארץ


עין נקופה

עין נקופה , מסלולים רטובים (צילום: ערן ודוד גל-אור)

בריכה קטנה ועתיקה. עין נקופה | צילום:
ערן ודוד גל-אור


ערוצו של נחל כיסלון עובר מתחת לבתי היישוב מבשרת ציון, בו התגורר סמ"ר אורי גרוסמן, לוחם ומפקד בחיל השריון, שנהרג בלילה האחרון של מלחמת לבנון השנייה. משפחתו וחבריו של אורי, החליטו לשפץ את המעיין הנובע בערוץ הנחל, וליצור פינת חמד שתנציח את זכרו, ואת זכרו של חברו סמ"ר קיריל גולנשין, לוחם ביחידת עוקץ ובן היישוב שקף שבדרום הר חברון. מי המעיין מוזרמים לתוך בריכה קטנה ועתיקה, שמעליה גג מקושת השבור בחלקו. סביב הבריכה נשתלו עצים, הוצבו ספסלים וסודר מקום ישיבה נוח. על השטח כולו מצל עץ תות גדול, היוצר מקום נהדר לפיקניק ולבילוי.


איך מגיעים? 

מגיעים למבשרת ציון, חולפים על פני קניון הראל שמימין וברמזור שאחריו פונים שמאלה אל רחוב יסמין ומרכז הקליטה. אחרי כ-250 מטר פונים בהזדמנות השנייה ימינה לרחוב ביל"ו, נוסעים עד קצה הרחוב ומחנים את המכונית.

ממקום החנייה יוצאים אל כביש צר למתחלף בהמשך לשביל רחב, יורדים מעט בתלילות ומתעקלים בחדות שמאלה. עוברים לצד מתקן ביוב ובין מטעי רימונים ותאנים, ואחרי 20-15 דקות מגיעים לצומת T של שבילים. פונים ימינה בשביל המסומן באדום, אחרי 3-2 דקות עוברים ליד עץ גדול, ובתוך כ־5 דקות נוספות של עלייה מתונה מגיעים אל המעיין הנמצא בצידו השמאלי של השביל, תחת עץ תות גדול.


נחל פרת

נחל פרת (צילום: ארז דגן)

מסלול קל למשפחות. נחל פרת | צילום:
ארז דגן


בצפון מדבר יהודה, כחצי שעה מירושלים, נמצאת אחת משמורות הטבע היפות של ישראל, בה נובעים מספר מעיינות המזינים את הנחל שמתחיל ביישוב עלמון ומסתיים ביריחו, מרחק של 30 ק"מ. לאורך הנחל יש מספר בריכות מהממות וצלולות.

איך מגיעים?

הגעה לתוך שמורת הטבע עין פרת עם הרכב וטיול קצר בתוך הנחל, כולל טבילה בבריכת התמר, בריכת החרוב והגעה עד למעיין עין פרת שמזין במימיו את הנחל ויוצר בריכות טורקיז מהממות. הכניסה בהרשמה ובתשלום | דרגת קושי קלה


האגם הנעלם, בקעת תמנע

האגם הנעלם  (צילום: אריאלה אפללו)

מיקומו עובר מפה לאוזן. האגם הנעלם | צילום:
אריאלה אפללו


האגם הוא כבר לא כל כך נעלם ומיקומו עובר מפה לאוזן. מדובר במכרה נחושת שנסגר ב-1978 ומאז הוא מוצף במי תהום שיצרו את האגמצ'יק. מראה האגם, הקלוע בין מורדות ההרים שסוגרים עליו, והמדבר שסובב אותו, הוא מרהיב ושיאו בשעת השקיעה, כאשר ההרים החומים משתקפים במים שמתמזגים עם כחול השמים, המעצימים את יופיו. הכי ציור פסטורלי שאפשר.

מומלץ להשקיף על האגם מלמעלה אבל אם החלטתם לרדת אליו קחו בחשבון את העלייה התלולה בדרך חזרה. ולמרות הפיתוי הגדול, בעיקר בימים חמים, האגם אסור לרחצה בשל כמות המליחות והמתכתיות במים.

ואם אתם כבר שם, שימו לב גם לתופעת הסדקים במכרה נוסף הממוקם בסמוך לחניה. המכרה שיבש יצר סדקים מרשימים באדמה וביניהם נפערו בורות עמוקים. המראה מרשים אבל יחד עם זאת יש להיזהר ולא להתקרב אליהם מידי.

איך מגיעים?

 כתבו בווייז האגם הנעלם והוא כבר יוביל אתכם אליו

>> לעוד טיולים בערבה לחצו כאן


Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]