חמאס מנסה להבעיר את השטח: "ישראל מנסה להשתלט על אל-אקצא" - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שני | 24/06/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » חמאס מנסה להבעיר את השטח: "ישראל מנסה להשתלט על אל-אקצא"

חמאס מנסה להבעיר את השטח: "ישראל מנסה להשתלט על אל-אקצא"מערכת הביטחון בכוננות שיא – ויש מי שמעוניין להבעיר את השטח: חמאס עומד בימים אלה מאחורי קמפיין תקשורתי גדול, שקורא לערביי ישראל, הגדה ומזרח ירושלים להגיע בימים הקרובים לאל-אקצא – ולהגן עליו מפני "ניסיונות ההשתלטות של ישראל".

מדובר כמובן בקמפיין שמגיע בתזמון לא מקרי – על רקע חגי תשרי. הטענה שחוזרת על עצמה היא שישראל מנסה להשתלט על אל-אקצא, וחלק אף טוענים כי ישראל מתכוונת לבנות מחדש את בית המקדש.

הקריאות מכוונות גם לאוזניים של ערביי ישראל, ויש דיווחים על כף שיוקצו אוטובוסים שימתינו בנקודות שונות כדי שאותם מתפללים יוכלו להגיע לאל-אקצא ולהגן עליו מפני ישראל.

רעולי פנים מתבצרים עם דגלי חמאס בתוך מסגד אל-אקצא

רעולי פנים מתבצרים עם דגלי חמאס בתוך מסגד אל-אקצא, ארכיון

שוטרים, ירושלים, ערב, ראש השנה תשפ"ג (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

שוטרים בירושלים, ראש השנה תשפ"ג | צילום:
יונתן זינדל, פלאש 90


בדרך זו חמאס מנסה שוב להפוך את הסכסוך למאבק דתי ולהעמיד את אל-אקצא במרכזו. יש לציין כי מי שמוביל את העימותים ביו"ש בתקופה האחרונה זה לא ארגון חמאס, אלא הג'יהאד האסיאלמי ופת"ח. חמאס שנעדר מהשיח כעת מנסה שוב להיכנס לעמדת הובלה בנושא הזה.

אך לא רק חמאס מנסה להיכנס לזירה. שר ברשות הפלסטינית, שמקורב לאבו מאזן, הודיע שהפגיעה הישראלית באל-אקצא עלולה להצית מלחמת דת עולמית. ניתן להסיק מכך שגם הרש"פ, או גורמים בה, מנסים להכניס את עצמם למאבק – ולא מעוניינים להשאיר את הזירה רק לחמאס.

האבטחה בעיר העתיקה בירושלים תוגברה

המשטרה העלתה את הכוננות שלה לרמה הגבוהה ביותר, ברחבי הארץ פרושים עשרות אלפי שוטרים ומתנדבים שמסייעים במשימות השיטור. בירושלים, המוקד המרכזי, עשרות אלפי מתפללים ומבקרים מגיעים לעיר במהלך חגי תשרי ולכן כל טבעת האבטחה שמקיפה את העיר העתיקה תוגברה בכוחות משטרה ומג"ב.

שוטרים, ירושלים, ערב, ראש השנה תשפ"ג (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

שוטרים בירושלים, ראש השנה תשפ"ג | צילום:
יונתן זינדל, פלאש 90


שוטרים, ירושלים, ערב, ראש השנה תשפ"ג (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

שוטרים בירושלים, ראש השנה תשפ"ג | צילום:
יונתן זינדל, פלאש 90


בעקבות ההתרעות והכוננות הגבוהה, המפכ"ל קובי שבתאי קרא לכל מי שמחזיק נשק ברישיון לשאת אותו עליו במהלך החגים. עם זאת, במשטרה מדגישים שלמרות הכוננות הזו אין צורך לבטל תוכניות ואפשר להמשיך בשגרה ולא להימנע מלהגיע למקום מסוים.

ראש הממשלה לפיד ביקר היום לוחמים של משמר הגבול שיעשו את החג בקו התפר. "יש המון אנשים במדינת ישראל שלא יודעם שהם חיים בזכותכם", אמר לפיד ללוחמים. "הם ייפגשו היום את המשפחות שלהם, הם ינשקו את הילדים שלהם, הם ישימו קצת תפוח בדבש – וכל הזמן הזה הם לא ידעו שהם חיים בזכות החבורה שיושבת פה".


Source link

פוסטים קשורים

 • קורס שיווק דיגיטלי

  by avidan
  by avidan

  מבוא לקורס שיווק דיגיטלי קורס שיווק דיגיטלי הוא תהליך של יצירה, ניהול ואספקת תוכן שמושך, ממיר ומשמר לקוחות ביעילות. זה קשור ליצירת קשר עם הקהל שלך בצורה הנכונה כדי להבטיח …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • זהו למעשה עידן מפרסום ושיווק חומרי: חלפו למעשה הזמנים מפרסום אוניברסלי. חברת שיווק דיגיטלית יוצרת את יוזמת הפרסום והשיווק תוך הדגשת התכונות הבולטות בצורה כזו שהן פוגעות בקהל בהזדמנות המהירה …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]