זוכה פרס נובל לשלום כלוא בבלארוס, אשתו בריאיון מיוחד - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

שבת | 03/06/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » זוכה פרס נובל לשלום כלוא בבלארוס, אשתו בריאיון מיוחד

זוכה פרס נובל לשלום כלוא בבלארוס, אשתו בריאיון מיוחדאלס ביאליאצקי, זוכה פרס נובל לשלום, כלוא בבלארוס בהוראת הנשיא המקומי אלכסנדר לוקשנקו. אשתו, נטליה פינצ'וק, סיפרה אתמול (שבת) בריאיון מיוחד ל"סדר עולמי" על ההתרגשות שאחזה בה כשנודע לה שבעלה זכה בפרס.

"בכל מה שנוגע לתחושות הראשונות ולרגשות הראשונים היינו בהתחלה קצת אבודים ובהלם כי האירוע הזה לא היה צפוי, לאירועים מסוג זה לא היה תקדים", סיפרה נטליה והוסיפה שאין למשפחה הרבה מידע על מצבו הבריאותי.

"הוא משתדל להיות חזק, כותב בצורה מאוד ניטראלית שהכול בסדר, שהכול נסבל". כששאלנו אותה איזה מסר היא הייתה מעבירה בשמו לעולם אילו הייתה יכולה, ענתה נטליה: "קשה לי מאוד לדבר בשמו כי אני לא הוא, אבל כנראה הוא היה אומר שצריך להגן על זכויות האדם".

נטליה פינצ'וק

נטליה פינצ'וק, אשתו של אלס

אלס ביאליאצקי, זוכה פרס נובל לשלום (צילום: AP)

אלס ביאליאצקי, זוכה פרס הנובל. כלוא בבלארוס בהוראת הנשיא לוקשנקו | צילום:
AP


ביום שישי הודיעה ועדת פרס נובל על הזוכה בפרס נובל לשלום לשנת 2022. בצל המלחמה, הפרס יוענק לפעיל ועורך דין זכויות האדם אלס ביאליאצקי (Ales Bialiatski) מבלארוס, שנמצא בכלא, לארגון זכויות האדם הרוסי Memorial ולארגון זכויות האדם האוקראיני "המרכז לחירויות האזרח".

"הוועדה מבקשת להוקיר שלושה אלופים מצטיינים של זכויות אדם, דמוקרטיה ודו-קיום שליו במדינות השכנות בלארוס, רוסיה ואוקראינה", נמסר בנימוקים. "אחרי פלישת רוסיה לאוקראינה, 'המרכז לחירויות האזרח' מנהל תיעוד של הפשעים שנעשים באוקראינה".

ועדת הפרס דורשת שישחררו את ביאליאצקי: "יש אלפי אסירים פוליטים בבלארוס ואני יודעת שהבקשה שלנו לשחרר את חתן פרס הנובל לשלום 2022 לא ריאלית". עוד נמסר מהוועדה: "הפעיל והארגונים שזכו אמיצים מאוד, אנו מקווים שהפרס לא ישפיע לרעה על ביאליאצקי שעדיין מוחזק בכלא ואולי אפילו יעודד אותו".


Source link

פוסטים קשורים

 • פריצה היא גישה בלתי מורשית למערכות אבטחת רשת מחשבים או שליטה עליהן למטרה בלתי חוקית כלשהי. פריצה מצריכה הבנה מלאה של מערכת אבטחת מחשבים. אפשר פשוט לומר שהאקר הוא מישהו …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • סיומות אתרי אינטרנט

  by Shokor
  by Shokor

  האם מפת האינטרנט הולכת להשתנות, לפחות בכל מה שקשור לכתובות האינטרנט והסיומות הידועות שכולנו מכירים? יכול מאוד להיות שהתשובה החיובית. מסתבר שיש גוף שנקרא "תאגיד האינטרנט לשמות משויכים" (ICANN), שמחליט …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • קורס שיווק דיגיטלי

  by avidan
  by avidan

  מבוא לקורס שיווק דיגיטלי קורס שיווק דיגיטלי הוא תהליך של יצירה, ניהול ואספקת תוכן שמושך, ממיר ומשמר לקוחות ביעילות. זה קשור ליצירת קשר עם הקהל שלך בצורה הנכונה כדי להבטיח …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]