התקדמות משמעותית במו"מ: איראן ויתרה על "קו אדום" בהסכם הגרעין - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שלישי | 16/07/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » התקדמות משמעותית במו"מ: איראן ויתרה על "קו אדום" בהסכם הגרעין

התקדמות משמעותית במו"מ: איראן ויתרה על "קו אדום" בהסכם הגרעין

התקדמות משמעותית: איראן ביטלה באופן רשמי דרישה שהייתה עבורה "קו אדום" והיוותה עיכוב במשא ומתן להסכם הגרעין עם המעצמות, כך אמר היום (שבת) בכיר בממשל האמריקאי לרשת CNN. 

לקראת הסכם גרעין חדש? "האיראנים מהתלים בכולם, ארה"ב ואירופה יתקפלו שוב"

זאת, לאחר שבתגובתה לטיוטת הסכם הגרעין שהוצע על ידי האיחוד האירופי איראן לא דרשה להסיר את משמרות המהפכה מרשימת ארגוני הטרור. "הגרסה הנוכחית של הטקסט מוותרת על הדרישה הזאת", אמר הפקיד וציין כי ארה"ב דחתה בעקביות את הדרישה, "אז אם אנחנו קרובים יותר לעסקה, זו הסיבה".

בתוך כך, הגורם האמריקאי הדגיש כי חתימה על ההסכם "קרובה יותר ממה שהייתה לפני שבועיים, אך התוצאה נותרה לא ודאית שכן נותרו כמה פערים. הנשיא ביידן יאשר רק עסקה שתענה על האינטרסים הביטחוניים הלאומיים שלנו".

צבא איראן (צילום: WANA (West Asia News Agency) via REUTERS)צבא איראן (צילום: WANA (West Asia News Agency) via REUTERS)

לטענת הבכיר ממשל ביידן, ההתקדמות במשא ומתן משלב זה ואילך עלולה להיות איטית, "אבל נראה שיש יותר מומנטום עכשיו מאשר היה בשנה האחרונה".

כזכור, הנשיא ג'ו ביידן התעקש במשך חודשים כי אין בכוונתו להסיר את משמרות המהפכה מרשימת ארגוני הטרור על מנת להחיות את הסכם הגרעין. ביולי האחרון, בזמן ביקורו בארץ, נשאל הנשיא האם הוא מחויב לכך גם במידה של כישלון ההסכם, והשיב בחיוב. 

Source link

פוסטים קשורים

 • קורס מסחר אלקטרוני

  by avidan
  by avidan

  מבוא העולם מתקדם מהר והמסחר האלקטרוני נמצא בכל מקום. רוב האנשים עדיין מתחילים,  ראית את היתרונות של קמעונאות מקוונת בעבר: מכירות מוגדלות, רווחים טובים יותר והכרה מוגברת של המותג. אבל …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • זהו למעשה עידן מפרסום ושיווק חומרי: חלפו למעשה הזמנים מפרסום אוניברסלי. חברת שיווק דיגיטלית יוצרת את יוזמת הפרסום והשיווק תוך הדגשת התכונות הבולטות בצורה כזו שהן פוגעות בקהל בהזדמנות המהירה …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • קורס שיווק דיגיטלי

  by avidan
  by avidan

  מבוא לקורס שיווק דיגיטלי קורס שיווק דיגיטלי הוא תהליך של יצירה, ניהול ואספקת תוכן שמושך, ממיר ומשמר לקוחות ביעילות. זה קשור ליצירת קשר עם הקהל שלך בצורה הנכונה כדי להבטיח …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]