הרופאים המתמחים הודיעו על דחייה נוספת בהתפטרות: "רצון לתת סיכוי לנסיונות" - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

שבת | 20/04/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » הרופאים המתמחים הודיעו על דחייה נוספת בהתפטרות: "רצון לתת סיכוי לנסיונות"

הרופאים המתמחים הודיעו על דחייה נוספת בהתפטרות: "רצון לתת סיכוי לנסיונות"

הרופאים המתמחים שהודיעו על התפטרות מבתי החולים במחאה על דחיית קיצור תורנויות המתמחים הודיעו הלילה (בין ראשון לשני) על דחייה נוספת בכניסת ההתפטרות לתוקף, עקב "שיחות ומגעים" שמתקיימים עם משרד ראש הממשלה וגורמים נוספים.

לדברי הארגון, המכתבים שהוגשו לפני כשבועיים וחצי היו אמורים להיכנס לתוקף היום (שני), לאחר דחייה של ארבעה ימים מחמישי האחרון עקב שיחות שהתנהלו עם מנכ"לית משרד ראש הממשלה, נעמה שולץ. כעת הודיעו בארגון שהמכתבים לא ייכנסו לתוקף גם היום, ושהחלטות בנושא יתקבלו במהלך היום.

לפי הודעת הארגון מהלילה, "השיחות והמגעים נמשכים כל העת. סיימנו כרגע אסיפה עם המתמחים המתפטרים, והוחלט שלא להכניס את המכתבים לתוקף מחר, מתוך רצון לתת סיכוי לניסיונות של כל מי שמעורב". בארגון הוסיפו ש"אנחנו סבורים שמדובר במאמצים רציניים. נקבל מחר החלטות להמשך". בדומה להודעה הקודמת על הדחייה, גם הפעם לא פורסם האם מתהווים סיכומים כלשהם או שניתנו למתמחים הבטחות כלשהן.

במקביל, רופאה מתמחה וסטודנט לרפואה ששבתו רעב בשבוע האחרון במחאה על דחיית קיצור התורנויות הודיעו במוצאי שבת על סיום שביתת הרעב שלהם עקב מצבם הבריאותי. לפי הודעת ארגון מרשם, מצבם הרפואי של ד"ר שני סבוראי בנד ואיתמר סלטון, סטודנט לרפואה, התדרדר במהלך הסופ"ש והם נזקקו לטיפול רפואי. הם נענו לבקשתה של יו"ר מרשם ד"ר ריי ביטון והסכימו להפסיק את שביתת הרעב. שובת רעב נוסף, הסטודנט אופיר צברי, החליט בשלב זה להמשיך עם השביתה.

ד"ר ריי ביטון מסרה: "אני שמחה ששני ואיתמר קיבלו את בקשתי והפסיקו את השביתה ואני מקווה שבימים הקרובים גם אופיר יעשה זאת. הצעד הקיצוני הזה, של שביתת רעב, שבחרו לעשות מתמחים וסטודנטים בשבוע האחרון, בעיקר מעיד על גודל השבר והייאוש נוכח העובדה שהממשלה לא עומדת בהתחייבויות שלה להתחיל את מתווה קיצור התורנויות. בימים האחרונים מתנהלות שיחות עם כל הגורמים הרלוונטיים ואני מקווה שתהיה פריצת דרך שתאפשר את העברת 66 מיליוני הש"ח להתחלת המהלך לקיצור התורנויות וסיום המשבר".

ארגון מרשם, בו חברים כאלף רופאים מתמחים, איים בתחילת אוגוסט על התפטרות מחאתית של מתמחים במחאה על דחיית היישום של קיצור התורנויות המתמחים מ-26 ל-18 שעות בשנה.

בארגון דורשים שמשרד האוצר יעביר למשרד הבריאות את התקציב עליו סוכם ליישום השלב הראשון של קיצור תורנויות המתמחים ב-10 בתי חולים בפריפריה, כ-66 מיליון שקלים, כדי לגייס רופאים נוספים ולהוציא לדרך את קיצור התורנויות. זאת למרות שיישום התיקון לחוק שיחייב את בתי החולים לקצר את התורנויות ייכנס לתוקף רק בספטמבר 2023.

נעמה שולץ, מנכ"לית משרד רה"מ (צילום: רענן כהן)

בחמישי לפני שבועיים וחצי הגישו כ-200 מתמחים מכתבי התפטרות, שלדברי הארגון היו אמורים להיכנס לתוקף בחמישי האחרון, וכאמור נדחו להיום. חמישה ימים לאחר מכן הוגשו מכתבי התפטרות של 40 מתמחים נוספים. עם זאת, לפי החוק, מכתב התפטרות נכנס לתוקף בטווח של 6 ימים עד חודש, בהתאם לוותק בעבודה, או יותר מכך אם ישנו הסכם קיבוצי שקובע זאת. העובד יכול לחזור בו מהתפטרותו, אך המעסיק אינו מחויב לקבל זאת.

השלב הראשון של קיצור תורנויות המתמחים היה אמור לצאת לפועל באפריל השנה, אך עקב מחלוקת בין משרדי הבריאות והכלכלה לבין משרד האוצר וההסתדרות הרפואית המדינה לא נערכה אליו והוא לא יצא לפועל. ביוני הציגה שרת הכלכלה אורנה ברביבאי מתווה מעודכן לפיו הקיצור יחל בנובמבר השנה, אך בהוראת היועצת המשפטית לממשלה הוא נדחה לספטמבר 2023, עקב האיסור לקבל החלטות דרמטיות בזמן ממשלת מעבר.

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

Source link

פוסטים קשורים

 • קורס מסחר אלקטרוני

  by avidan
  by avidan

  מבוא העולם מתקדם מהר והמסחר האלקטרוני נמצא בכל מקום. רוב האנשים עדיין מתחילים,  ראית את היתרונות של קמעונאות מקוונת בעבר: מכירות מוגדלות, רווחים טובים יותר והכרה מוגברת של המותג. אבל …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אפליקציות לקטנטנים

  by Shokor
  by Shokor

  למי מאיתנו שיש ילדים קטנים, יודע כמה הם נמשכים לסמארטפונים וכמה הם מוקסמים מאינסוף האפשרויות שהעולם הזה מציע. אז לכן החלטתי הפעם לסקור עבורכם מספר אפליקציות חינוכיות ומועילות שינעימו את …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • פריצה היא גישה בלתי מורשית למערכות אבטחת רשת מחשבים או שליטה עליהן למטרה בלתי חוקית כלשהי. פריצה מצריכה הבנה מלאה של מערכת אבטחת מחשבים. אפשר פשוט לומר שהאקר הוא מישהו …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]