הרב אריאל: זו הדרך לקיים שמיטת כספים כהלכתה - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שני | 22/07/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » הרב אריאל: זו הדרך לקיים שמיטת כספים כהלכתה

הרב אריאל: זו הדרך לקיים שמיטת כספים כהלכתה

בשיתוף נדיבי ארץ05.09.22 19:37  ט' באלול תשפב

הרב אריאל: זו הדרך לקיים שמיטת כספים כהלכתה

  צילום מסך מתוף הסרטון

ברקע המהפכה המתרחשת בתחום שמיטת הכספים, נשיא ישיבת ההסדר רמת־גן, מכון התורה והארץ וארגון חותם ומבכירי רבני הציונות הדתית הרב יעקב אריאל, מברך על המיזם החשוב והנדיר של נדיבי ארץ אשר ניתן לקחת בו חלק רק פעם בשבע שנים.

לקיום מצוות שמיטת כספים לחץ כאן

הרב יעקב אריאל בירך על היוזמה ואמר: "הבן איש חי התקין תקנה חשובה, ברוח הלל, שגם לאחר הפרוזבול אנחנו מלווים לאנשים שלא יכולים לפרוע את חובם ומשמטים את החובות שלהם. לכן הדרך לקיים את ההלכה כמו שהתורה רוצה, היא לתרום לנדיבי ארץ, גוף שגובה כסף מהציבור, מעביר אותו למפעלים שעוסקים בשיקום אביונים.

הם מלווים אותו לאותם אנשים נזקקים ושומטים את החוב. על ידי כך אנחנו שותפים במצווה הגדולה של שמיטת כספים". בימים בהם המיתון הכלכלי גובר ומשפחות רבות מתמודדות בקושי רב עם יוקר המחיה, יוצאים ב"נדיבי ארץ" למיזם ייחודי שמחזיר את מצוות שמיטת הכספים לשיח ומסייע למשפחות המתמודדות עם משבר כלכלי, לצאת ממנו.

מיזם "נדיבי ארץ" בשיתוף ארגון 'מקימי' ו'מכון התורה והארץ', מבקש להשיב את הפתרון היהודי לצמצום הפערים בחברה. אלפים חוברים יחד ומשתתפים במיזם, הכסף שנאסף משמש לכיסוי חובות של משפחות שמקבלות ליווי ותמיכה ליציאה ממשבר כלכלי. כיסוי החובות מאפשר להן לפתוח דף חדש לעבר עתיד כלכלי מבטיח. לא מדובר בעוד מיזם תרומות וצדקה, כי אם במיזם שמבקש לשנות את פני החברה ולהעניק למשפחות תקווה לעתיד חדש.

שומטים כספים, מחזקים את הקהילה

בנוסף, ישנה אפשרות לתרום את הכספים לקהילה המקומית ביישוב או בעיר, על ידי דף תרומה ייחודי שמספק ארגון נדיבי ארץ.

לקיום מצוות שמיטת כספים לחץ כאן

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו

Source link

פוסטים קשורים

 • אחרי המתנה לא קצרה וציפייה רבה, גוגל מתחילת בהשקת השירות הגדול הבא שלה – Google TV. מדובר בשיתוף פעולה של גוגל עם ענקית האלקטרוניקה סוני, שמייצרת טלוויזיה ייעודית שתותאם במיוחד …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אפליקציות לקטנטנים

  by Shokor
  by Shokor

  למי מאיתנו שיש ילדים קטנים, יודע כמה הם נמשכים לסמארטפונים וכמה הם מוקסמים מאינסוף האפשרויות שהעולם הזה מציע. אז לכן החלטתי הפעם לסקור עבורכם מספר אפליקציות חינוכיות ומועילות שינעימו את …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]