הראיון האחרון עם שרלבי דין - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 19/06/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » הראיון האחרון עם שרלבי דין

הראיון האחרון עם שרלבי דין



השנה הטובה ביותר בחייה של שרלבי דין התגלתה אתמול גם כשנתה האחרונה. השחקנית הדרום-אפריקאית בת ה-32 התפרנסה בעבר מדוגמנות ומתפקידי משחק בסדרות כמו "ברק שחור" ו"אלמנטרי" – אבל הפריצה הגדולה שלה הגיעה רק עם התפקיד בסרט "משולש העצבות" של רובן אוסטלנד, זוכה פרס דקל הזהב בפסטיבל קאן. שלשום, בעודה מאושפזת בחשאי בניו יורק, הלכה לעולמה. כלי התקשורת שדיווחו על כך אמש סיפרו שמדובר ב"מחלה פתאומית", ועוד לא ברור מה בדיוק הביא למותה של אחת השחקניות הכי מבטיחות לשנת 2022.

דבר אחד בטוח: פסטיבל קאן יתקשה להתאושש מהרושם האדיר שדין הותירה עליו בחודש מאי. שם גם פגשנו אותה, בפעם הראשונה והאחרונה, בעודה מפתחת ציפיות להמשך הקריירה שלה. "אני עוסקת פחות ופחות בדוגמנות, זה הסרט הגדול הראשון שלי ואני מאוד מתרגשת ומקווה להמשיך להתפתח בעולם המשחק בעתיד", סיפרה בראיון ל-mako ואתר Seret שיתפרסם במלואו עם עליית "משולש העצבות" ב-6 באוקטובר בבתי קולנוע לב. היא הסבירה שהקריירה כדוגמנית "חישלה אותה", ואף מצאה קווים משיקים בינה לבין דמותה בסרט. 

מתוך "משולש העצבות" של רובן אוסטלנד (צילום: Fredrik Wenzel/Plattform Produktion, באדיבות בתי קולנוע לב)

"יכולה להזדהות עם התפקיד". האריס דיקינסון ושרלבי דין ב"משולש העצבות" | צילום:
Fredrik Wenzel/Plattform Produktion, באדיבות בתי קולנוע לב


"משולש העצבות", שדין נמנית בין כוכביו הראשיים, הוא סרטו דובר האנגלית הראשון של הבמאי השוודי רובן אוסטלנד ("הריבוע"). סאטירה מושחזת על האלפיון העליון, על משפיענים ומשפיעניות ועל פערי מעמדות. במרכז העלילה ניצבים דוגמנית מצליחה ושטחית (דין) ודוגמן מצליח קצת פחות (האריס דיקינסון) שמנהלים קשר הנע בין הרומנטי לאינטרסנטי. השניים יוצאים לשיט על ספינת תענוגות שרוב התיירים בה הם מיליונרים ואוליגרכים, המתייחסים בפטרונות לעובדים שעל הסיפון. הסרט, שבו משתתף גם וודי הרלסון, נבחר לפתוח את פסטיבל ירושלים האחרון, ואוסטלנד אף ביקר בו בעצמו. הזכייה של הסרט בפרס דקל הזהב צירפה אותו למועדון מצומצם של במאים שזכו בפרס הנחשק יותר מפעם אחת, יחד עם פרנסיס פורד קופולה, מיכאל הנקה, האחים דארדן ואמיר קוסטוריצה. 

"כדוגמנית לשעבר יכולתי להזדהות עם התפקיד שלי בסרט", הסבירה דין בראיון איתה, "עוד בגיל 13 דגמנתי לבדי ביפן, זו הייתה עבודה קשה מגיל צעיר מאוד". באוקטובר 2008, הרבה לפני מותה הפתאומי, היא כבר מצאה את עצמה בסכנת חיים: דין ועמיתה הדוגמן אשטון שניאג' שרדו תאונת דרכים קשה, והיא אושפזה בבית חולים ועברה ניתוח שהציל אותה. הפציעות שלה כללו פרק כף יד שבור, ארבע צלעות שבורות וריאה ממוטטת. היא יצאה להפסקה מקצועית לאחר התאונה, ונותרה עם צלקת שייחדה אותה בעולם הדוגמנות. "החלטתי לא להסתיר את הצלקת שנגרמה מהתאונה כדי להזכיר לעצמי כמה אני ברת מזל שנשארתי בחיים", סיפרה.

מותה הפתאומי של דין הותיר את קרוביה המומים וכואבים. אוסטלנד, מי שאחראי לתפקיד הפריצה שלה, אף ספד לה היום בפוסט שהעלה לאינסטגרם. "מותה הפתאומי של שרלבי הוא טרגדיה. זו הייתה זכות להכיר אותה ולעבוד לצדה", כתב, "כל כך עצוב לי לחשוב על זה שהיא כבר לא תהיה לצדנו בעתיד. אני שולח את תנחומיי לאהוביה, בני משפחתה וארוסה לוק".

רון פוגל הוא שליח mako ואתר Seret לפסטיבל קאן. לכתבות וסקירות נוספות


Source link

פוסטים קשורים

 • אפליקציות לקטנטנים

  by Shokor
  by Shokor

  למי מאיתנו שיש ילדים קטנים, יודע כמה הם נמשכים לסמארטפונים וכמה הם מוקסמים מאינסוף האפשרויות שהעולם הזה מציע. אז לכן החלטתי הפעם לסקור עבורכם מספר אפליקציות חינוכיות ומועילות שינעימו את …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • מבוא שיווק ברשתות חברתיות הוא לא רק פרסום בחשבונות המדיה החברתית שלך. מדובר ביצירת הרגלים בריאים ושיפור התוכן שלך כדי למשוך לקוחות. פרסום תמידי ועקבי תמיד כדאי לפרסם לפחות פעם …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • זהו למעשה עידן מפרסום ושיווק חומרי: חלפו למעשה הזמנים מפרסום אוניברסלי. חברת שיווק דיגיטלית יוצרת את יוזמת הפרסום והשיווק תוך הדגשת התכונות הבולטות בצורה כזו שהן פוגעות בקהל בהזדמנות המהירה …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]