הקבינט דן במו"מ עם לבנון: גנץ הנחה את צה"ל להיערך להסלמה - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שלישי | 30/05/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » הקבינט דן במו"מ עם לבנון: גנץ הנחה את צה"ל להיערך להסלמה

הקבינט דן במו"מ עם לבנון: גנץ הנחה את צה"ל להיערך להסלמה

שר הביטחון בני גנץ ומזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה (עיבוד: פלאש 90 / רויטרס)


שעות לאחר שרה"מ לפיד סירב לקבל את הערות לבנון להסכם הגז, שר הביטחון בני גנץ הנחה את צה"ל להיערך לאפשרות של הסלמה בגבול הצפון. הקבינט המדיני-ביטחוני מתכנס בשעה זו לדיון בהתפתחויות במשא ומתן עם לבנון.

ההנחיה ניתנה במהלך ישיבת הערכת מצב שבועית בהשתתפות שר הביטחון, הרמטכ"ל אביב כוכבי, מנכ"ל משרד הביטחון וראש אגף המבצעים. מלשכת גנץ נמסר כי הוא הנחה את צה"ל "להיערך לתרחיש של הסלמה בצפון, הן במאמצי ההתקפה והן במאמצי ההגנה, נוכח ההתפתחויות במשא ומתן על הגבול הימי".


טנק צה"ל בגבול הצפון (צילום: דובר צה"ל)

טנק צה"ל בגבול הצפון, ארכיון | צילום:
דובר צה"ל


רה"מ לפיד דחה את ההערות שהעבירו הלבנונים בנוגע להסכם הגבול הימי וחלוקת הגז, כך על פי גורם מדיני בכיר. אחרי שבירושלים קיבלו את ההערות של הלבנונים על טיוטת ההסכם, לפיד הורה לצוות המו"מ לדחות אותן – כך לפי אותו גורם. "ראש הממשלה הבהיר שישראל לא תתפשר על האינטרסים הביטחוניים והכלכליים שלה בשום אופן, גם אם זה אומר שלא יהיה הסכם בקרוב", הוסיף.

עוד אמר הגורם: "ישראל תפיק מאסדת כריש גז ברגע שהדבר יהיה אפשרי. אם החיזבאללה או מישהו אחר ינסה לפגוע באסדת כריש או לאיים עלינו – המו"מ על הקו הימי ייפסק לאלתר וחסן נסראללה יצטרך להסביר לאזרחי לבנון למה אין להם אסדת גז ועתיד כלכלי".

ביום שלישי דווח בתקשורת הלבנונית שבמדינה מתכוונים להעביר לשליח האמריקני עמוס הוכשטיין התנגדויות לכמה סעיפים בטיוטת ההסכם עם ישראל. בעיתון הלבנוני אל-אח'באר נכתב שבמדינה יסרבו להעניק לישראל זכות לחפש גז בשטח שבמחלוקת, ולא יסכימו להכיר ב"קו המצופים" כגבול בין-לאומי.


Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]