הסכם הכניעה לחיזבאללה | דרישה מבג"ץ להוציא צו ביניים נגד ההסכם, הממשלה תשיב עד מחר - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שלישי | 30/05/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » הסכם הכניעה לחיזבאללה | דרישה מבג"ץ להוציא צו ביניים נגד ההסכם, הממשלה תשיב עד מחר

הסכם הכניעה לחיזבאללה | דרישה מבג"ץ להוציא צו ביניים נגד ההסכם, הממשלה תשיב עד מחר

הסכם הכניעה לחיזבאללה

פורום קהלת עתר היום (שלישי) לבג"ץ נגד החתימה המסתמנת על הסכם הכניעה לחיזבאללה בנוגע לקביעת הגבול הימי של ישראל עם לבנון וחלוקת רווחי הגז בין המדינות.

פורום קהלת הגיש בקשה להוציא צו על תנאי שימנע מהממשלה להצביע מחר על אישור ההסכם, וזאת לאחר ששינה בעניין עתירה שהממשלה צריכה להשיב עליה  עד לתאריך ה-27.10.2022 נגד הוצאת ההסכם לפועל בתקופת בחירות ומבלי להביאו לאישור הכנסת. בקהלת טוענים בעתירתם היום כי הממשלה מבקשת לקבוע עובדות בשטח ולאשר את ההסכם עוד טרם הגיבה על העתירה הקודמת ובטרם התקיים דיון בעתירה.

השופט דוד מינץ הורה לממשלה להגיב על בקשת קהלת להוצאת צו ביניים עד מחר (רביעי) בשעה 10:00 בבוקר.

כזכור, ההסכם נחתם לאחר שחיזבאללה איים לפתוח במלחמה ולפיד נכנע וקיבל את דרישות ארגון הטרור.

ראש הממשלה לשעבר נתניהו, התייחס הערב להסכם הכניעה של לפיד: "במשך למעלה מעשור הממשלות בראשותי לא נכנעו לאיומים של נסראללה – ולא קיבלנו מלחמה. עד שהגיע לפיד. תוך שלושה חודשים לפיד נכנע כניעה מוחלטת לכל הדרישות של חיזבאללה.

ביום שבו נכנס לפיד ללשכת ראש הממשלה, שיגר נסראללה מל״טים לאסדת גז בשטחנו – דבר שהוא לא העז לעשות תחת הממשלות בראשותי. הוא איים על לפיד: ״בכוח הנשק אחייב את ישראל להיכנע במשא ומתן״.

לפיד נבהל – ונכנע. לפיד שהתנגד למתווה הגז שחבריי ואני הבאנו לטובת אזרחי ישראל – מתווה שהפך את ישראל למעצמת גז עולמית – עכשיו ממהר להוציא את הגז מהמים לטובת חיזבאללה.

ואיך לפיד מנסה להצדיק את הכניעה? הוא אומר שהיא נדרשת על מנת להוציא את הגז מ״כריש״.

אני רוצה להזכיר ללפיד שמאגר ״כריש״ נמצא בעומק השטח שלנו, שעבודות הפיתוח שם התחילו לפני 5 שנים, ושמעולם לא חלמנו לבקש רשות מנסראללה כדי להפעיל אותו.

איך אמר דיוויד פרידמן, שגריר ארה״ב לשעבר שטיפל בנושא: ״לבנון קיבלה 100%, ישראל קיבלה 0״. הוא צדק. זה איננו הסכם היסטורי, זוהי כניעה היסטורית – מכירת חיסול של לפיד.

מי שנכנע כך לחיזבאללה לא יכול להיות ראש ממשלה. הוא לא יוכל להתמודד עם המירוץ של איראן לנשק גרעיני, ועם התערערות הסדר העולמי בעקבות המשבר באוקראינה.

מול צבר האיומים שישראל ניצבת בפניו, המשוואה החדשה שיצר לפיד, לפיה איומים נענים בכניעה, היא סכנה אסטרטגית לביטחון ישראל. חבריי ואני פעלנו אחרת. לא נכנענו לאיומים, הוצאנו את הגז מהים, והבאנו את העשור הביטחוני השקט ביותר בתולדות ישראל.

אנחנו נחזיר לישראל הנהגה חזקה, מנוסה ואחראית, שתחזיר את כושר ההרתעה לישראל, ואני מדגיש מבלי להיגרר להרפתקאות מיותרות.

נטפל בעניין זה באותה אחריות ובאותה נחישות, כפי שטיפלנו בהסכמים גרועים אחרים שירשנו מממשלות השמאל בעבר. בתקופה סוערת זו ישראל לא יכולה להרשות לעצמה ראש ממשלה חובבני וחלש. פעם אחת הספיקה לנו".

Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]