הנהגת ההורים: ההסכם לא נותן מענה לאסון החינוכי - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

שבת | 20/04/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » הנהגת ההורים: ההסכם לא נותן מענה לאסון החינוכי

הנהגת ההורים: ההסכם לא נותן מענה לאסון החינוכי

הנהגת ההורים: ההסכם לא נותן מענה לאסון החינוכי

  (צילום: גרשון אלינסון/פלאש90)

הנהגת ההורים הארצית לא מתרשמת מההסכם שנחתם עם המורים. ״הנהגת ההורים הארצית מברכת בכל ליבנו על כך שילדי הגנים ובתי הספר היסודיים הנרגשים יפתחו מחר את שנת הלימודים, אך כמו שזעקנו לאורך הדרך – הסכם השכר אינו הפתרון לאסון החינוך".

עוד באותו נושא

עושים סדר: זה ההסכם שנחתם עם המורים

במסגרת ההסכם, יועלה שכר המורים המתחילים ל-9,000 שקל, ותוספת של 1,100 שקל לכל הפחות לעובד הוראה. ומענק התמדה של 10,000 שקלים לאחר שלוש שנים במערכת. שכר המנהלים המתחילים יועלה גם הוא ל-19,000 שקלים.

בתחום החינוכי, מוסדות החינוך יעבדו בימי אסרו חג, ל"ג בעומר ותענית אסתר ובמקומם יצאו התלמידים לחופשה . בין יום כיפור לסוכות ולמורים יינתנו שני ימי חופשה לבחירה.

שאר ההסכם הוא העלאת המשכורת ותוספות שכר למורים ולגננות, וסעיפים על ייעול בהליך הפיטורים של מורים והארכת התקופה לקבלת קביעות לשלוש שנים.

עוד באותו נושא

יש הסכמות, אין שביתה: שנת הלימודים תיפתח מחר

המדינה חייבת להכיר במשבר החינוך כאסון לאומי

"ברור לכל כי הסכם השכר אשר נחתם עם הסתדרות המורים אינו יורד לעומק הצורך בשינוי הדרוש לשיפור איכות החינוך במדינת ישראל ואינו נותן מענה למשבר המתמשך ולאסון החינוך המתרחש במדינת ישראל מזה שני עשורים.

אנו מצרים בנוסף על כך שאיש בקרב מקבלי ההחלטות לא ריחם גם על תלמידי התיכון והם לא יתחילו מחר את שנת הלימודים.

כל הבעיות השורשיות שהצטברו במערכת החינוך, הכוללות בין היתר לדוגמא את צמצום הכיתות, צימצום פערים לימודיים ורגשיים. חוסר היכולת לתגמל עבור מצוינות וחוסר היכולת המשווע לפטר מורים שאינם מתאימים למערכת, כמו גם תשלומי ההורים, הפגיעה בילדי החינוך המיוחד, בגנים ובצהרונים, התאמת המענה הפדגוגי כראוי לשנת 2022 והתאמת ימי החופשות לכלל המשק – כל אלה ועוד הוזנחו ולא טופלו ביסודיות במשך שנים והביאו את המערכת אל המצב הקטסטרופלי שאליו היא נקלעה. באסון החינוך חייבים להתחיל לטפל במיידית, השעה דוחקת״.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו

Source link

פוסטים קשורים

 • אפליקציות לקטנטנים

  by Shokor
  by Shokor

  למי מאיתנו שיש ילדים קטנים, יודע כמה הם נמשכים לסמארטפונים וכמה הם מוקסמים מאינסוף האפשרויות שהעולם הזה מציע. אז לכן החלטתי הפעם לסקור עבורכם מספר אפליקציות חינוכיות ומועילות שינעימו את …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • זהו למעשה עידן מפרסום ושיווק חומרי: חלפו למעשה הזמנים מפרסום אוניברסלי. חברת שיווק דיגיטלית יוצרת את יוזמת הפרסום והשיווק תוך הדגשת התכונות הבולטות בצורה כזו שהן פוגעות בקהל בהזדמנות המהירה …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]