המתווך האמריקאי ביקר בלבנון: "יש התקדמות במו"מ על הגבול הימי" - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שלישי | 16/07/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » המתווך האמריקאי ביקר בלבנון: "יש התקדמות במו"מ על הגבול הימי"

המתווך האמריקאי ביקר בלבנון: "יש התקדמות במו"מ על הגבול הימי"

המתווך האמריקאי בסכסוך הימי בין ישראל ללבנון, עמוס הוכשטיין, ערך היום (שישי) בלבנון סבב בזק של שיחות עם בכירים במדינה. הוכשטיין החל את פגישותיו עם נשיא לבנון מישל עאון, שם ציין כי הוא "אופטימי לגבי הגעה להסכם" על סימון הגבול, והצביע על כך ש"יש התקדמות בתחום הזה".

בכיר ביטחוני לשעבר על המתיחות מול לבנון: "נסראללה מוכיח שלכל הרתעה יש תאריך תפוגה"

מים כבדים: ההסכמים עם איראן ולבנון הגיעו לישראל בזמן מאוד לא נכון | טל לב רם

יו"ר הפרלמנט הלבנוני בירך את הוכשטיין והדגיש את המחויבות להגנה על הזכויות והמשאבים הלאומיים של לבנון ואת תפקידו של הסכם המסגרת בהקשר זה. הוכשטיין גם נפגש עם ראש הממשלה, נג'יב מיקאתי, ודן איתו בהתפתחויות האחרונות. בהמשך, לפני יציאתו משדה התעופה של ביירות, אמר כי "צריך לעשות עוד עבודה".

  • סופו של עידן: המלכה אליזבת מתה בגיל 96
עמוס הוכשטיין ומישל עאון (צילום:  Dalati Nohra/Handout via REUTERS)עמוס הוכשטיין ומישל עאון (צילום: Dalati Nohra/Handout via REUTERS)

על פי דיווחים לבנוניים, הביקור של המתווך האמריקאי נועד בעיקר כדי להרגיע את האווירה המתוחה בין ישראל ללבנון, לאור החשש מהסלמה אפשרית בגבול הצפון. סוכנות הידיעות הלבנונית "נהרנט" דיווחה מוקדם יותר השבוע כי ארגון הטרור חיזבאללה לא יפעל במידה ולבנון תקבל את התשובה הישראלית. אתמול נפגש הוכשטיין בתל אביב עם היועץ לביטחון לאומי איל חולתא ומנכ"ל משרד החוץ אלון אושפיז.

חרף המתיחות, חברת אנרג'יאן הבריטית הבהירה כי היא הפקת הגז באסדת כריש תחל בשבועות הקרובים. שרת האנרגיה, קארין אלהרר, התייחסה אתמול לדברים ואמרה בשיחה עם ניסים משעל וגיא פלג ב-103FM כי "יש לנו אינטרס גדול שההפקה תקרה כמה שיותר מהר, אין קשר למשא ומתן".

השרה הוסיפה כי "צריך להבין, האסדה הגיעה ביולי, מאז נעשות פעולות של חיבור הצינורות, דבר שבאופן טבעי נתקל בתקלות בשטח ובגלל זה העיכוב. אין שום קשר למשא ומתן. המשק הישראלי ממתין לגז הזה, בנוסף לכך יש לנו מחויבות בינלאומית כלפי מדינות אחרות".

Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]