המייל שיסבך את טראמפ? הבקשה לאחר שעזב את הבית הלבן - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 22/05/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » המייל שיסבך את טראמפ? הבקשה לאחר שעזב את הבית הלבן

המייל שיסבך את טראמפ? הבקשה לאחר שעזב את הבית הלבן

דונאלד טראמפ והמסמכים (צילום: The Washington Post, GETTYIMAGES)


כבר בחודש מאי 2021, ארבעה חודשים לאחר שעזב את הבית הלבן, קיבל נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ הודעה באמצעות עורכי דינו כי הוא נדרש להחזיר כמות גדולה של מסמכים מסווגים שהוא לקח לאחוזתו בפלורידה. הארכיון הלאומי של ארה"ב חשף אתמול כי כבר אז שלח לעורכי דינו מייל – ובו דרישה להחזיר יותר מ-20 ארגזים של מסמכים מסווגים. על פי ההודעה, מדובר במסמכים הקשורים להקלטות ורישומים מתקופת נשיאותו של טראמפ, ובארכיון הלאומי ביקשו את "עזרתם הדחופה" של עורכי דינו.

ההסתבכות הפלילית של טראמפ ב-N12:

 המייל המדובר נשלח ב-6 במאי 2021 על ידי עורך הדין הראשי של הארכיון הלאומי, גארי סטרן, וסימל את תחילת הסאגה הארוכה בין הצדדים – שהפכה לפני כשבועיים לפריצה של סוכני ה-FBI על מאר א-לאגו, אחוזתו של טראמפ. על פי הדיווחים, במהלך הפשיטה אספו סוכני הבולשת לא פחות מ-11 קובצי מסמכים רגישים, שעל פי החשד הכילו מידע מסווג ביותר, וכעת עשוי טראמפ להימצא אשם בעבירה על חוקי הריגול בארה"ב.

במכתב ששלח סטרן, הוא ציין במיוחד שני קבצים של מסמכים מסווגים: ההתכתבות המקורית והאותנטית בין טראמפ למנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און בזמן השיחות והפגישה ביניהם, ומכתב שהשאיר הנשיא לשעבר אובמה לטראמפ ביום העברת השלטון ביניהם בינואר 2017.

האחוזה של טראמפ: מאר א-לאגו (צילום: AP)

האחוזה של טראמפ | צילום:
AP


סטרן כתב כי ממש לפני שטראמפ עזב את הבית הלבן – התכתובות עם קים היו מוכנים ומתויקים, אך לעולם לא הגיעו לידי הארכיון הלאומי. אחד מעורכי דינו הבכירים ביותר של טראמפ בסוף כהונתו בבית הלבן, פטריק פילבין, תושאל על ידי ה-FBI בנוגע לקשר ולמעורבות אפשריים שלו בהעברת המסמכים לביתו הפרטי של טראמפ.

בנוסף לתכתובות של טראמפ עם קים והמכתב שקיבל מאובמה, סטרן כתב לטראמפ כי הוא מבקש להחזיר יותר מעשרים ארגזים נוספים המכילים חומר נשיאותי, שטראמפ צבר ואגר במעונו במהלך השנה האחרונה לכהונתו. לטענתו, על טראמפ היה להעביר את המסמכים מבעוד מועד לידי הארכיון הלאומי.

קים ג'ונג און ודונאלד טראמפ (צילום: reuters)

קים ג'ונג און ודונאלד טראמפ | צילום:
reuters


ביום שלישי חשף הארכיון הלאומי כי טראמפ החזיק במעונו בפלורידה יותר מ-700 עמודים של מסמכים מסווגים. בין היתר, כך על פי הודעה רשמית שפורסמה, גם כמה מסמכים הקשורים בסודות המסווגים ביותר של המודיעין האמריקני. כך למשל במסמכים שהיו במאר א-לאגו קיים מידע רב על מבצעי מודיעין מיוחדים ושיטות עבודה ופעולה חשאיות של ארה"ב.

המשמעות העיקרית של המייל שנשלח מהארכיון הלאומי לעורכי דינו הבכירים של טראמפ היא כי בסביבתו של הנשיא לשעבר כבר ידעו זמן רב על הרצון להשיב את הדברים. דווקא על רקע העובדה כי טראמפ היה מודע לבקשה להחזיר את המסמכים ולא עשה זאת באופן מלא – עשויה לחזק את החשדות נגדו ולסבך אותו אפילו יותר.


Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]