המורים הוותיקים חושפים את תלושי השכר ומאיימים להתפטר - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 19/06/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » המורים הוותיקים חושפים את תלושי השכר ומאיימים להתפטר

המורים הוותיקים חושפים את תלושי השכר ומאיימים להתפטרשבועיים בדיוק לפתיחת שנת הלימודים והאיומים בדבר שביתה ב-1 בספטמבר הולכים ומתעצמים. אתמול (חמישי) התפוצץ פעם נוספת המשא ומתן בין הסתדרות המורים למשרד האוצר, כאשר שרת החינוך יפעת שאשא ביטון דרשה מלפיד לכנס את הממשלה לדיון חירום בנושא כבר ביום ראשון.

הפער העיקרי בין הצעת האוצר לבין הסתדרות המורים נוגע לשכרם של המורים הוותיקים. רבים מהם עוקבים באדיקות אחר הדיונים בעיניינם ומדגישים – אם ההצעה תתקבל, נעזוב את מערכת החינוך. כעת, כמה מהם חושפים בפנינו את תלושי השכר ומספרים על הפער בין ההשקעה והמחויבות שלהם למקצוע, לבין דרישתם הבסיסית לשכר הוגן. 

"האם אני אחזור למערכת הזו? זה ממש לא מובן מאליו"

"אני עובד מאה אחוז משרה כמחנך כיתה, רכז מקצוע, רכז טיולים וחבר צוות הנהלה, ועל כל זה אני מקבל בבנק, בתור מחנך כיתה – 9,500 שקל, מי יישאר בשביל זה?" סיפר אמיר שפר, שעובד כמורה 15 שנים. "זו בושה ואני כל הזמן שואל את עצמי 'האם אני רוצה להמשיך?'. עוד מעט אני אצא לשבתון, מזמן יכולתי לצאת ואני אוהב את העבודה אז לא יצאתיהאם אני אחזור למערכת הזו? אני לא יודע. זה ממש לא מובן מאליו".

אמיר שפר (צילום: החדשות 12, החדשות12)

אמיר שפר, עובד כמורה 15 שנים | צילום:
החדשות 12, החדשות12"קשה מאוד לשרוד עם השכר כאם חד-הורית"

אסתי לוי, עובדת כמורה כבר 29 שנים ומשתכרת ב-8,300 שקלים בחודש. "אני כבר בונה לי את האקזיט שלי החוצה", שיתפה. "אני לא רואה את עצמי ממשיכה. קשה מאוד לשרוד עם השכר כאם חד-הורית. למה אני זו שצריכה להכשיר את המורים החדשים, מנחה, מדריכה, עושה את הכול ולא מקבלת על זה כמעט כלום? אני מכינה את דור העתיד, ודורכת במקום? לא פייר, לא ראוי וגם לא מכבד".

אסתי לוי (צילום: החדשות 12, החדשות12)

אסתי לוי, מורה כבר 29 שנים: "קשה מאוד לשרוד עם השכר כאם חד-הורית" | צילום:
החדשות 12, החדשות12


"הבן שלי מרוויח יותר ממני"

הדס לוי (צילום: החדשות 12, החדשות12)

הדס לוי, מורה 28 שנים: "400 השקלים שהם מציעים לנו, זה לעג לרש" | צילום:
החדשות 12, החדשות12


הדס לוי, גם היא מורה כבר 28 שנים סיפרה בכאב:  "400 השקלים שהם מציעים לנו, זה לעג לרש. הבן שלי בן 27 ומרוויח יותר ממני. כמו שעובדי הרכבת, הטייסים באל על ניצלו ימי מחלה, גם למורים הוותיקים יש המון ימי מחלה, אנחנו נהיה חולים. אתם צריכים להבין שזה צעד נואש"על פי מתווה האוצר שכר מורה מתחיל יעלה ל-9,000 שקלים לחודש – עלייה של 30%. שכר מורה עם ותק של 20 שנה יעלה ב-400 שקלים, עלייה של פחות מ-3%.


Source link

פוסטים קשורים

 • קורס שיווק דיגיטלי

  by avidan
  by avidan

  מבוא לקורס שיווק דיגיטלי קורס שיווק דיגיטלי הוא תהליך של יצירה, ניהול ואספקת תוכן שמושך, ממיר ומשמר לקוחות ביעילות. זה קשור ליצירת קשר עם הקהל שלך בצורה הנכונה כדי להבטיח …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • מבוא שיווק ברשתות חברתיות הוא לא רק פרסום בחשבונות המדיה החברתית שלך. מדובר ביצירת הרגלים בריאים ושיפור התוכן שלך כדי למשוך לקוחות. פרסום תמידי ועקבי תמיד כדאי לפרסם לפחות פעם …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]