הלילה: חברה ישראלית טסה לראשונה דרך סעודיה - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום ראשון | 14/04/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » הלילה: חברה ישראלית טסה לראשונה דרך סעודיה

הלילה: חברה ישראלית טסה לראשונה דרך סעודיה

מטוס ארקיע


פרסום ראשון: הלילה חברת תעופה ישראלית תטוס – לראשונה אי פעם – דרך סעודיה. מטוס של חברת ארקיע יטוס לסיישל ויעבור מעל סעודיה, בצעד שיקצר את הטיסה בכ-20 דקות.

זו תהיה הפעם הראשונה שחברה ישראלית טסה מעל סעודיה. הטיסה יוצאת לדרך שלושה שבועות לאחר קבלת האישור מהסעודים לחברות הישראליות לטוס מעל לשטחם.

היעדים, המחירים והמשמעויות לתיירים הישראלים

קברניט דין גל, הטייס הראשי של צי האירבאס, מסר: "הלילה A321neo LR של חברת ארקיע יהיה המטוס תחת רישום ישראלי הראשון בשמי סעודיה שלא טס לדובאי אלא לסיישל. הנתיב יעבור דרך ירדן בצפון ים המלח ויפנה דרומה לפטרה ומשם לאורך חופי הים האדום של סעודיה ומשם ימשיך בנתיב הרגיל דרך אריתריאה".

עוד סיפר: "עד כה נאלצנו לטוס בין סעודיה לסודן ללא בקרה ובהגבלת גובה. בהמשך אנחנו מקווים לטיסות קצרות להודו וסרי לנקה". חברות התעופה הישראליות עדיין ממתינות לאישור ממדינת עומאן כדי לטוס לתאילנד וליעדים נוספים במזרח. הסיבה: מסלול הטיסה מכיוון כולל את סעודיה ועומאן. על כן נדרש אישור נוסף, ורק אז יהיה אפשר להפעיל טיסות נוספות מישראל בזמני טיסה קצרים יותר ובמחירים יותר נמוכים.

על רקע ביקור ביידן בחודש שעבר במזרח התיכון, דווח כי סעודיה תשדרג את קשרי התעופה עם ישראל. בין השאר נודע כי טיסות ישראליות יוכלו לטוס מעל שמי המדינה, וערבים ישראלים יוכלו לטוס לממלכה למצוות החאג'. הצעד תוכנן לקצר משמעותית את זמני הטיסות ליעדים במזרח, ולהוזיל מאוד את מחירי הכרטיסים.


Source link

פוסטים קשורים

 • סיומות אתרי אינטרנט

  by Shokor
  by Shokor

  האם מפת האינטרנט הולכת להשתנות, לפחות בכל מה שקשור לכתובות האינטרנט והסיומות הידועות שכולנו מכירים? יכול מאוד להיות שהתשובה החיובית. מסתבר שיש גוף שנקרא "תאגיד האינטרנט לשמות משויכים" (ICANN), שמחליט …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • פריצה היא גישה בלתי מורשית למערכות אבטחת רשת מחשבים או שליטה עליהן למטרה בלתי חוקית כלשהי. פריצה מצריכה הבנה מלאה של מערכת אבטחת מחשבים. אפשר פשוט לומר שהאקר הוא מישהו …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]