החתונה בוטלה ברגע האחרון, בת 16 לא תינשא - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום חמישי | 01/06/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » החתונה בוטלה ברגע האחרון, בת 16 לא תינשא

החתונה בוטלה ברגע האחרון, בת 16 לא תינשא

כלה (צילום: shutterstock by Stakhov Yuriy)


שופטת בית המשפט לענייני משפחה בחיפה החליטה שנערה בת 16 וחודשיים לא תוכל להתחתן  עם בן זוגה בן ה-23 בגלל גילה צעירה, על אף שהוריה הזמינו אולם וקייטרינג ושלחו מאות הזמנות לאורחים.

הנערה ובעלה לעתיד וכן הוריהם פנו לבית המשפט בבקשה לאשר להם להינשא. על  פי החוק במדינת ישראל גיל הנישואין הוא 17. במקרים נדירים מאוד בית המשפט מתיר לנערות להינשא מתחת לגיל 17 בתנאים מסוימים מאוד ותחת הגבלות מסוימות ולאחר שהצדדים הבינו את משמעות הדבר.

"הזמנו אולם, קייטרינג וחילקנו הזמנות וכשהגענו לרבנות נאמר לנו שצריך אישור של בית המשפט לנישואין בגלל שהכלה היא בת פחות מ-17", טענו הורי הצדדים בבקשה לבית המשפט להתיר את נישואי בני הזוג הצעירים.

לטענת ההורים הקשר בין השניים החל לפני כשנתיים וחצי. הנערה הרתה  לפני כחצי שנה. הם ביקשו לאפשר להם להינשא ולהקים משפחה.

לדברי בני הזוג הם עצמאים, מבוססים ובעלי דעה משלהם וההחלטה שלהם להינשא היא מושכלת ועצמאית גם מצד הנערה. השניים עובדים. לטענתם הוריהם תומכים בנישואים ומסייעים להם כעת וגם בעתיד.

"אם החתונה תדחה זה יגרום לנו לעוגמת נפש רבה. זה יפגע בחוסן של הנערה-הכלה. מדובר במשפחות דתיות ומסורתיות והדבר עלול לזוג ולתינוק לשם רע בציבור ממנו מגיעים", הדגישו ההורים.

במהלך הדיון התברר שהחתן לעתיד הוא מוכר היטב על ידי הרשויות על רקע שימוש בסמים.

חוות של עובדת סוציאלית שהוגשה לבית המשפט קבעה בין השאר, כי לא קיים סיכון במידה ונישואי בני הזוג לא יאושרו.

השופטת ציינה בהחלטה כי היא ערה לכך שעלולים להיגרם עוגמת נפש להורי הצדדים והפסד כספי כתוצאה מדחיית הבקשה להינשא דבר שישבש את ההכנות לחתונה.

השופטת קבעה, כי לא נמצאו נסיבות מיוחדות הקשורות בטובת הקטינה המצדיקות מתן היתר לנישואיה ולכן דחתה את הבקשה של בני הזוג להינשא.

 


Source link

פוסטים קשורים

  • מבוא שיווק ברשתות חברתיות הוא לא רק פרסום בחשבונות המדיה החברתית שלך. מדובר ביצירת הרגלים בריאים ושיפור התוכן שלך כדי למשוך לקוחות. פרסום תמידי ועקבי תמיד כדאי לפרסם לפחות פעם …

    0 FacebookTwitterPinterestEmail
  • זהו למעשה עידן מפרסום ושיווק חומרי: חלפו למעשה הזמנים מפרסום אוניברסלי. חברת שיווק דיגיטלית יוצרת את יוזמת הפרסום והשיווק תוך הדגשת התכונות הבולטות בצורה כזו שהן פוגעות בקהל בהזדמנות המהירה …

    0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]