הותר לפרסום: השב"כ והמשטרה חשפו וסיכלו התארגנות טרור של... - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

שבת | 03/06/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » הותר לפרסום: השב"כ והמשטרה חשפו וסיכלו התארגנות טרור של…

הותר לפרסום: השב"כ והמשטרה חשפו וסיכלו התארגנות טרור של…

2 פעילי דאע"ש שנעצרו (צילום: תקשורת שב"כ)


הותר לפרסום: בפעילות משותפת של השב"כ והמשטרה נעצרו לפני מספר שבועות שישה תושבי נצרת בני 18-25, בחשד כי בכוונתם לבצע פיגועים בתוך שטחי ישראל מטעם ארגון הטרור דאעש. היום (ראשון) הוגשו נגדם כתבי אישום המייחסים להם עבירות של קשירת קשר למעשה טרור, הכנה למעשה טרור, קשירת קשר לסחר באמל"ח וחברות בארגון טרור. כמו כן, הוגשה בקשה למעצרם עד לתום ההליכים נגדם. 

מהחקירה עלה כי החשודים צרכו תכני דאעש באינטרנט, באופן שהוביל להזדהות עמוקה מצידם עם רעיונות ארגון הטרור – עד שבשלב מסוים החליטו להוציא לפועל פיגועים בשם הארגון, כאשר היעד המרכזי לפיגוע הוא בית ספר תיכון מוסלמי בנצרת, אשר לשיטתם של החשודים – "פועל בדרך הכופרים".

עוד נחשף בחקירתם בשב"כ כי החשודים נפגשו בחשאי ותכננו לבצע פיגועים במתווים שונים ופעלו לאיתור יעדים לפיגוע – בהם תחנת אוטובוס עמוסה בנהרייה, תחנת משטרה בסביבת מגוריהם, חורשות שבהן מסתובבים יהודים ועוד. בנוסף, עלה כי החשודים פעלו להשגת אמצעי לחימה וניסו לגייס נוספים לטובת קידום פעילותם הביטחונית.

העצורים הינם: מחמד איהאב סלימאן בן 25, המוכר לכוחות הביטחון מפעילותו בעבר הקשורה לדעאש, עא ע'פאר סלימאן בן 21, מואמן ניג'ם בן 20, אחמד בלאל סלימאן בן 18, וג'האד בכר בן 20. כמו כן, נעצר קטין נוסף שפרטיו אסורים בפרסום.

מדובר בסיכול משמעותי השופך אור על השפעת דאעש בישראל, אשר בהשראתו בוצעו, בין היתר, פיגועים על ידי אזרחים ישראלים בבאר שבע, בחדרה ובירושלים בחודש מרץ 2022. חקירה זו מתווספת לחקירות נוספות של השב"כ מהתקופה האחרונה, אשר הובילו לסיכול פעילות מטעם פעילי ארגון הטרור "המדינה האסלאמית" בישראל, האוחזים באידיאולוגיה הסלפית-ג'האדית הקיצונית.

מהשב"כ והמשטרה נמסר כי הם ימשיכו לפעול בהתאם לסמכותם וינקטו את כל האמצעים העומדים לרשותם על מנת לטפל בנחישות בתופעות הקשורות באידיאולוגיות איסלאמיות קיצוניות, ולסכל מבעוד מועד כוונות לפגיעה בביטחון מדינת ישראל על רקע זה.


Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]