הוריקן "איאן" מכה בדרום קרוליינה: הצפות ענק, מאות אלפים... - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום ראשון | 14/04/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » הוריקן "איאן" מכה בדרום קרוליינה: הצפות ענק, מאות אלפים…

הוריקן "איאן" מכה בדרום קרוליינה: הצפות ענק, מאות אלפים…

הצפות כבדות בדרום קרוליינה (צילום: רויטרס)סופת ההוריקן העוצמתית ממשיכה לזרוע הרס בארה"ב – כשהגיעה גם לדרום קרוליינה • רוחות עזות מכות במדינה, מעל ל-200 אלף בני אדם נותרו ללא חשמל • בפלורידה לפחות 42 נהרגו מהסופה, כ-2 מיליון תושבים עדיין נמצאים בחושך מוחלט • ביידן על ההרס שמתחיל להתגלות בפלורידה: "מהגרועים בהיסטוריה של ארה"ב – ייקח שנים לשקם אותו. הלב של אמריקה נשבר"
N12

הצפות כבדות בדרום קרוליינה (צילום: רויטרס)

ממשיכה לזרוע הרס, נזקי הסופה "איאן" בדרום קרוליינה | צילום: רויטרס
ממשיך להכות בעוצמה: אחרי קובה ופלורידה, הוריקן "איאן" הגיע אמש (שישי) לדרום קרוליינה שבארה"ב – עד כה לא דווח על נפגעים. מאז שהכתה הסופה במדינה, למעלה מ-200 אלף תושבים נותרו ללא חשמל. זמן קצר לאחר הגעתה, מרכז ההוריקנים הלאומי האמריקני הודיע כי הסופה נחלשה והפכה לטרופית – אך הדגיש כי "הסכנה עוד לא חלפה". לפי רשת CNN, מניין ההרוגים בפלורידה ממשיך לטפס ומגיע ל-45, בעוד 2 מיליון עדיין ללא חשמל.

בריאן הנרי, ראש עיריית פאוליס איילנד בדרום קרוליינה, סיפר לרשת CNN על הרגעים הראשונים שההוריקן פגע במדינה: "היה גל עצום בגובה 7 מטרים – זה מעבר למה שרוב האנשים ציפו". עוד הוא הוסיף כי הסופה מתחילה להיחלש, אך הנזק רב: "יש לנו כמות עצומה של מים על הכבישים".


הסופה איאן בדרום קרוליינה (צילום: רויטרס)

"איאן" מכה בצ'רלסטון, דרום קרוליינה | צילום:
רויטרס


"איאן" - הנזק בפלורידה (צילום: רויטרס)

הנזקים מההוריקן בפלורידה מתגלים. "ייקח שנים לתקן את ההרס" | צילום:
רויטרס


בתיעודים שמגיעים מהעיר צ'רלסטון שבדרום קרוליינה, ניתן לראות את הנזק העצום שזורעת הסופה: הצפות בגובה רב על הכבישים, רוחות עזות ועצים על הכבישים, ובתיעוד אחר ניתן לראות סירות שנחבטות בעוצמה.

הנשיא האמריקני ביידן אמר בהצהרה אמש כי ההרס בפלורידה עלול להיות "מהגרועים בהיסטוריה של ארה"ב", והנחה את הרשויות להמשיך לפעול ככל הניתן כדי להציל את חיי התושבים. "אנחנו רק מתחילים לראות את היקף ההרס", אמר ביידן. "ייקח חודשים ואף שנים לשקם את ההריסות. ליבנו עם כל האנשים שחייהם נהרסו לחלוטין מהסערה. הלב של אמריקה נשבר".

שלושה ימים לאחר שהסופה הכתה בעוצמה בפלורידה – הנזקים האדירים החלו להתגלות. רחפן שתיעד מהגובה את העיירות, חשף את הנזקים הכבדים למבנים ולתשתיות. עד כה, משמר החופים האמריקני בסיוע הצבא, חילץ 275 בני אדם שהיו לכודים.

חילוץ בפלורידה (צילום: CNN)

משמר החופים האמריקני בעת פעולות החילוץ בפלורידה | צילום:
CNN


חילוץ בפלורידה  (צילום: רויטרס)

הצבא האמריקני סייע בחילוץ הליכודים מההוריקן העוצמתי | צילום:
רויטרס


תיעוד ההרס בפלורידה (צילום: רויטרס)

תיעוד ההרס בפלורידה | צילום:
רויטרס


כרמיין מרסנו, השריף של מחוז לי בפלורידה, כתב בחשבון הטוויטר שלו כי יש לפחות 16 הרוגים במחוז בעקבות הסופה. "ליבנו עם החברים ובני המשפחה שאיבדו את יקירהם בסערה הטרגית הזו. אנחנו כאן בשבילכם, נתמודד עם זה ביחד", כתב.  

סופת ההוריקן "איאן" הגיעה לחופי פלורידה ביום חמישי – עם רוחות עזות בעוצמה של למעלה מ-240 קמ"ש. לאחר שהתחזקה והגיעה לדרגה 4, הסופה נחלשה לדרגה 1 – הנמוכה ביותר. עם הגעתה, כשני מיליון אזרחים במדינה נותרו מנותקים מחשמל, ובעיירות נאפלס ופורט מאיירז הוכרז על עוצר. נמלי התעופה באורלנדו, ג'קסונוויל וטאמפה נסגרו – וכל הטיסות בוטלו. קודם לכן, הכתה הסופה לראשונה בקובה – והותירה 11 מיליון תושבים ללא חשמל. בעקבות כך, באופן חריג פנתה הממשלה לארה"ב וביקשה סיוע.


Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]