ההרס ברמת מגרון | רבני בנימין הגיעו לחזק את המתיישבים: "שומרים על ארץ ישראל" | צפו - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום ראשון | 26/05/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » ההרס ברמת מגרון | רבני בנימין הגיעו לחזק את המתיישבים: "שומרים על ארץ ישראל" | צפו

ההרס ברמת מגרון | רבני בנימין הגיעו לחזק את המתיישבים: "שומרים על ארץ ישראל" | צפו

שעות בודדות לאחר ההרס שהתרחש בהוראת בני גנץ ויאיר לפיד ברמת מגרון שבבנימין, הגיעו למקום שורת רבנים מיישובי בנימין הסמוכים, בכדי לחזק את המתיישבים.

בין הרבנים שהגיעו לגבעה, נמנים הרב שלמה וייצן רב הישוב פסגות, הרב אוהד קרקובר רב הישוב כוכב השחר, הרב אוריאל ספז רב הישוב כוכב יעקב והרב אריאל בראלי רב הישוב בית אל.

"הגבעה ממוקמת במקום אסטרטגי וחשוב", אמר הרב בראלי. "מי שעומד מאחורי מסעות ההרס הם ככל הנראה מועצות הכפרים הערבים מסביב והרשות הערבית, שהגבעה היא כמו עצם בגרון עבורם". הרב הוסיף ושיבח את תושבי הגבעה: "יושבים כאן יהודים שאוהבים את הארץ, רועים את צאנם בארץ ומצליחים לשמר בידים יהודיות כ-2500 דונמים. אני קורא לעם ישראל לבוא ולהיות שותף, ולתת מהלב שלו ומהכיס שלו לתקומת ארץ ישראל".

הרב וייצן הצטרף לדבריו של הרב בראלי, והדגיש כי מדובר לא בסתם שטח חשוב, אלא בגבעה הממוקמת ממש בסמוך לכביש 60 שהינו הכביש המרכזי ביהודה ושומרון. הגבעה שומרת על שטח שנמצא ממש על כביש 60: "זה לא איזשהו מקום רחוק, זה מקום שכל אחד מאיתנו שגר ביהודה ושומרון צריך שהשטח סביב המקומות שאנחנו נוסעים בהם יהיו פורחים ויישארו בידיים יהודיות".

הרב ספז ביקש לחזק אף הוא את תושבי הגבעה, ואמר: "ככל שיש יותר התנגדות למקום, זה סימן משמיים שהמקום הזה הוא חשוב לנו. הנערים שלנו, הבנים שלנו לצערנו הולכים לעיר, הולכים למחנה יהודה. חבל, תשלחו אותם לפה! פה הם ייבנו רוחנית, גשמית, כל הכוחות ילכו למקום נכון. רבותי! לא דווקא תושבי יהודה ושומרון, תושבי כל ארץ ישראל שלא זוכים בגופם צריכים לבוא לעשות פה לילות, להצטרף לבנייה, לשלם מכיסם.

אנשים הולכים להופעה של אברהם פריד משלמים כמה מאות שקלים – הכסף הזה הולך ונעלם. לעומת זאת, הכסף שייכנס פה – הוא לא הולך! כי מה שמשקיעים בקדושה, זה לא הולך! זה זרעים שנטמעים באדמה, ככל שיותר זרעים יזרעו – כך יותר שתילים יגדלו. הבה נתחזק בעד עמנו ובעד ערי אלוהינו".

Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]