האיום בפיצול יהדות התורה: נתניהו ניסה להתערב – וסורב - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שני | 22/07/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » האיום בפיצול יהדות התורה: נתניהו ניסה להתערב – וסורב

האיום בפיצול יהדות התורה: נתניהו ניסה להתערב – וסורבאחרי שראש האופוזיציה נתניהו הצליח לתווך בין סמוטריץ' לבן גביר, הוא מנסה לעשות זאת גם ביהדות התורה, וזה קצת יותר קשה. החיבור בין דגל התורה לאגודת ישראל היה נראה מאוד פשוט, איומים של ערב בחירות שלא ירוצו ביחד החסידים והליטאים חוזרים על עצמם תמיד, אבל המאבק כעת הוא כבר לא בשאלה מי יעמוד ראשון ברשימה, גולדקנופף היורש של ליצמן או גפני, אלא בסוגיה עקרונית.

מנהיג הציבור הליטאי הרב אדלשטיין

הרב אדלשטיין

בין חסידות בעלז למשרד החינוך יש סיכום על הכנסת לימודי ליבה לתלמודי התורה של החסידות. מבחינת הרב אדלשטיין בן ה-99, המנהיג הרוחני של דגל התורה, זה קו אדום, וכפי שהוא מורה לאנשיו – במצב כזה לא רצים יחד.

נתניהו ניסה להתערב ושוחח עם נינו של הרב אדלשטיין, אך בשונה מהשיחות בין נתניהו לנכדו של הרב קניבסקי, השיחות בעלות אופי אחר: הן לא דולפות, ונתניהו נתקל בסירוב מנומס. בין השאר נאמר לנתניהו: "זו סוגיה רוחנית ולא פוליטית, ולכן אתה לא תוכל להתערב".

יצחק גולדקנופף (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)

יצחק גולדקנופף | צילום:
יונתן סינדל, פלאש 90


נתניהו בינתיים ממשיך לדבר עם הפוליטיקאים החרדים וגם מציג להם סקרים. הוא אמר להם בשיחה שאם יש ריצה מפוצלת, בניגוד לכל מיני תזות שאומרות שזה ימקסם את הכוח ושהחרדים יביאו את המנדט ה-61, הם לא יעברו את אחוז החסימה, ולכן הוא לוחץ בכל דרך אפשרית.

נתניהו נפגש היום גם עם אריה דרעי, ואחת ההצעות היא שרשת החינוך של ש"ס תקלוט את תלמודי התורה של החסידות ואז לא תצטרך את התקציב של משרד החינוך. בינתיים ההצעה נדחתה, אבל כשגפני מטפס על העץ בנימוקים רוחניים לקראת הגשת הרשימות, זו צרה די משמעותית ויהיה לו קשה יותר לרדת ממנו.


Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]