דרמה: בג"צ ביטל את מינויו של מני מזוז - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שלישי | 30/05/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » דרמה: בג"צ ביטל את מינויו של מני מזוז

דרמה: בג"צ ביטל את מינויו של מני מזוז

דרמה: בג"צ ביטל את מינויו של מני מזוז

  (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

בג"צ הורה לפני זמן קצר לבטל את מינויו של שופט בית המשפט העליון לשעבר, מני מזוז, ליו"ר הוועדה למינוי בכירים. הרכב השופטים נענה פה אחד לעתירה ומתח ביקורת על המינוי "אשר נקבע למשך תקופת כהונה מלאה, בת שמונה שנים, על-ידי ממשלה יוצאת, בתקופת בחירות".

עוד באותו נושא

בנט מאפשר את מחטף המינוי של מני מזוז


88

כזכור, העתירה נגד מינויו של מזוז הוגשה על ידי ארגון 'לביא' שטען כי במינוי אינו חוקי שכן מדובר בממשלת מעבר שאינה רשאית למנות אנשים לתפקיד לתקופה ארוכה.

בעתירה נגד המינוי נכתב, בין היתר: "המינוי אינו סביר, ומהווה ניסיון לקבוע עובדות עבור הממשלה שתקום לאחר הבחירות. המינוי נעשה משיקולים זרים".

עוד נכתב כי "השופט בדימוס מזוז נתפס כאדם שנוי במחלוקת, שנצבע בצבעים פוליטיים עזים, וזאת בשל התבטאויותיו הן בעת כהונתו, וביתר שאת אחריה. המתבונן מן הצד עלול לקבל את הרושם כי הצבע הפוליטי של השופט בדימוס מזוז, הוא שעומד ביסוד הרצון של ראש הממשלה למנותו לתפקיד יו"ר הוועדה המייעצת ולהותירו כמורשת הממשלה הזאת לממשלות הבאות".

עוד באותו נושא

בנט לא הטיל וטו, המינוי של מזוז אושר בממשלה


23

נזכיר, כי לאחר העתירה הציע השופט נעם סולברג פשרה לפיה מינויו של מזוז לשמונה שנים יבוטל, והוא יכהן כיו"ר הוועדה רק לצורך איתור ומינו רמטכ"ל. הפשרה נדחתה על ידי היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, שטענה לפגיעה במעמדם של חברי הוועדה.

כעת, כאמור, הודיע בית המשפט על ביטול מינויו של מזוז.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו

Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]