דוד אלחייני על פיגוע הירי בבקעת הירדן: "הכתובת הייתה על הקיר" - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שני | 22/07/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » דוד אלחייני על פיגוע הירי בבקעת הירדן: "הכתובת הייתה על הקיר"

דוד אלחייני על פיגוע הירי בבקעת הירדן: "הכתובת הייתה על הקיר"

פיגוע הירי היום (ראשון), במהלכו נפתחה אש לעבר אוטובוס בבקעת הירדן ובו נפצעו שבעה בני אדם, בהם גם חייל באורח קשה, מזכיר כי השטח ביהודה ושומרון ממשיך לבעור. ראש מועצת יש"ע דוד אלחייני הגיב על הפיגוע בתוכניתם של בן כספית ואריה אלדד ב-103FM והבהיר: "הכותרת הייתה על הקיר".

בפתח דבריו אמר לחיאני כי מדובר "בפיגוע חמור מאוד. לצערנו הרב גם בפיגוע הזה הכתובת הייתה על הקיר. אנחנו כבר שבוע ימים שבו כמעט כל יום יש אירוע של פיגועי ירי ביהודה ושומרון ועכשיו גם בבקעת הירדן". 

ראש מועצת יש"ע הסביר כיצד עבדו המחבלים על הפיגוע: "התכנון מאחורי הפיגוע היה מאוד קפדני, הם הגיעו עם כלי רכב, ארבו לאוטובוס וכשהאוטובוס פנה, עקבנו שלב אחרי שלב, כשהייתה הזדמנות ביד, ירה לשמשה של נהג האוטובוס. הם הגיעו עם טנדר וריססו כנראה בנזין כדי לשרוף את האוטובוס. לשמחתנו הרבה מדובר 'ברק' פצועים ולא הרוגים. אירוע מאוד קשה. הצבא יצטרך לעשות את בדק הבית שלו ולראות איך פותרים. לצבא יש את היכולות, אנחנו סומכים עליו".

אלחייאני טען כי לא צריך לתלות את כל התקוות ביכולות צה"ל, אלא גם ברצונות הממשלה: "אנחנו צריכים להכריע את הריבונות שלנו בשטח, את המשילות שלנו. המשילות באה לידי ביטוי כשנותנים 500 מיליון שקלים לאבו מאזן וחצי מזה מכניס לכיס שלו, במקום לשפר את הכבישים, תשתיות המים, כשהמאבק על שטחי C הוא רק מאבק נגד שטחי C בהם היהודים גרים. אין מדיניות אכיפה שהיא אחידה. החוק הוא לא רק ליהודים, הוא צריך להיות גם לערבים וזה מה שאנחנו לא חשים בשטח. הגיע הזמן שנחיל את הריבונות, כשנחיל את הריבונות תהיה לנו שליטה הרבה יותר. צה"ל עושה הרבה מאוד, יותר מבעבר, ועדיין זה מראה על עלייה מאוד משמעותית. עדיין יש מחבלים שרוצים לפגע".

"אני חושב ויודע שצה"ל יודע לעשות את העבודה שלו, הוא יודע כשנותנים לו את ההוראה גם לעשות חומת ברזל. הוא יודע לעשות את המצבעים כשנותנים לו את ההוראה. הדרג המדיני צריך להתכנס ולתקף מה המשמעויות של אותו גל טרור שאנחנו חווים אותו. אנחנו מדברים על עליית מדרגה, בשבוע האחרון אנחנו עדים לשישה פיגועי ירי ביו"ש ובקעת הירדן – זה צריך להדליק נורה אדומה", הוסיף ראש מועצת יש"ע.

אלחייני סיכם את דבריו: "הייתי מצפה מראש הממשלה לכנס את הקבינט, יש אנשים חכמים, גם בשב"כ, למצוא את הדרך לספק לנו ביטחון. אני גר בבקעת הירדן משנת 83', אני נפגש עם פלסטינים כל יום, אני אישית מעסיק במשק שלי עובדים פלסטינים, אנחנו חיים איתם. אנחנו יודעים מה הם מרגישים, מה הם חווים ומה הם צריכים. אותם חבר'ה רוצים איכות חיים וכלכלה, אופק תעסוקתי. יש עדיין חבורה שרוצה ברעתנו, לפגוע בנו, והיא חושבת שהם יקימו מדינה פלסטינית".

סייעה בהכנת הכתבה: שני רומנו 103fm

Source link

פוסטים קשורים

 • אבטחת מידע וסייבר

  by avidan
  by avidan

  אבטחת סייבר חשובה להצלחת החברה כמו שהיא חשובה ללקוחותיה. חומת האש של יישום האינטרנט חוסמת כל גישה לאתר לפרק זמן – בדרך כלל כ-30 דקות עד שעה – ומונעת התקפות …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • סיומות אתרי אינטרנט

  by Shokor
  by Shokor

  האם מפת האינטרנט הולכת להשתנות, לפחות בכל מה שקשור לכתובות האינטרנט והסיומות הידועות שכולנו מכירים? יכול מאוד להיות שהתשובה החיובית. מסתבר שיש גוף שנקרא "תאגיד האינטרנט לשמות משויכים" (ICANN), שמחליט …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אפליקציות לקטנטנים

  by Shokor
  by Shokor

  למי מאיתנו שיש ילדים קטנים, יודע כמה הם נמשכים לסמארטפונים וכמה הם מוקסמים מאינסוף האפשרויות שהעולם הזה מציע. אז לכן החלטתי הפעם לסקור עבורכם מספר אפליקציות חינוכיות ומועילות שינעימו את …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]