גרסת הלוחמים שתועדו מכים פלסטינים: "רכב חשוד ניסה לפגוע... - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום חמישי | 18/04/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » גרסת הלוחמים שתועדו מכים פלסטינים: "רכב חשוד ניסה לפגוע…

גרסת הלוחמים שתועדו מכים פלסטינים: "רכב חשוד ניסה לפגוע…אחרי התקרית החריגה שבה תועדו לוחמי גדוד "נצח יהודה" החרדי מכים פלסטינים בבנימין, הערב (רביעי) פרסמנו ב"מהדורה המרכזית" את גרסת הלוחמים למעשיהם. "ראינו רכב חשוד שחונה בצד הדרך, כשעצרנו לידו בשלב מסוים הוא האיץ לעברנו וניסה לפגוע בנו. ברח מאיתנו מישהו", טענו הלוחמים בתחקיר המבצעי.

לדברי הלוחמים, הם עצרו את אחד הפלסטינים שברח ואת מי שישב לצדו ברכב, ואז התפתח מאבק שבו הפלסטיני ניסה לחטוף מלוחם הגדוד את נשקו – ולכן הוכה. בצה"ל שמעו את גרסתם של הלוחמים, אך אמרו כי גם אם מדובר בהשתלטות על חשוד – הייתה אלימות מופרזת מצד הלוחמים בסיטואציה המדוברת. 

מחר הלוחמים צפויים להיחקר במצ"ח, ולאחר מכן החומר יועבר לפרקליטות הצבאית הראשית – שם יוחלט לגבי הגשת כתב אישום והמשך ההליכים נגדם.

מוקדם יותר היום הרמטכ"ל אביב כוכבי התייחס לאירוע, ואמר כי "מדובר באירוע חמור ביותר המעורר שאט נפש". עוד הוא הוסיף כי "הלוחמים באירוע אינם ראויים להיות לוחמים". מיד לאחר האירוע, צה"ל השעה את החיילים מתפקיד הלוחמה, וכן הרמטכ"ל הנחה שהאירוע ולקחיו יופצו וילומדו בכל הצבא. 

הרמטכ''ל מגיב לסרטון (צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים, דובר צה"ל)

הרמטכ"ל כוכבי בתגובה חריפה: "לא ראויים להיות לוחמים" | צילום:
לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים, דובר צה"ל


זה לא המקרה הראשון שבו הגדוד נקשר לאירועים מסוג כזה. בחודש ינואר השנה, לוחמי הגדוד אזקו בכפר ג'לג'ליא פלסטיני כבן 80, חסמו לזמן קצר את פיו באמצעות רצועת בד – ולאחר מכן הוא נמצא ללא רוח חיים. בעקבות המקרה החמור, בצה"ל הוחלט לנזוף במפקד הגדוד. בנוסף, נגד מפקד הפלוגה ומפקד המחלקה הוחלט לנקוט בהליכי הדחה מידיים ולהשעות אותם מתפקידי פיקוד למשך שנתיים.


Source link

פוסטים קשורים

  • אחרי המתנה לא קצרה וציפייה רבה, גוגל מתחילת בהשקת השירות הגדול הבא שלה – Google TV. מדובר בשיתוף פעולה של גוגל עם ענקית האלקטרוניקה סוני, שמייצרת טלוויזיה ייעודית שתותאם במיוחד …

    0 FacebookTwitterPinterestEmail
  • מבוא שיווק ברשתות חברתיות הוא לא רק פרסום בחשבונות המדיה החברתית שלך. מדובר ביצירת הרגלים בריאים ושיפור התוכן שלך כדי למשוך לקוחות. פרסום תמידי ועקבי תמיד כדאי לפרסם לפחות פעם …

    0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]