בת 64 הותקפה על ידי צב ים באנטליה: "זה היה מפחיד" - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 29/05/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » בת 64 הותקפה על ידי צב ים באנטליה: "זה היה מפחיד"

בת 64 הותקפה על ידי צב ים באנטליה: "זה היה מפחיד"לכל אחד מאיתנו יצא לפגוש בצב במהלך חייו, אך מסתבר שגם החיה שמתאפיינת בשקט ובאיטיות – יכולה לנהוג בתקופנות כאשר פולשים למרחב הפרטי שלה. לידיה בזארובה בת ה-64, נסעה עם בתה לנופש באנטליה, שבמהלכו הן ביקרו באתר הנופש הפופולרי Güzeolaba. במהלך שחיית בוקר בים, היה לה מפגש לא נעים עם צב ים ענק, שהסתיים בתקיפה מצידו ובטיפול בבית חולים מקומי, אליו הגיעה עם חתכים וחבלות בישבנה, בירך, ברגליה ובאצבעותיה.

"לא ציפיתי לכלום, הייתי במים, ממש קרובה לחוף, איזה 3 או 4 מטרים, כשפשוט הסתובבתי על הגב ושכבתי", אמרה בזארובה והוסיפה. "ואז משהו תפס לי את הגב. זה היה ממש מפחיד. התחלתי להילחם במים וכמעט טבעתי".

למזלה של הפנסיונרית הרוסיה, המציל שהיה בחוף נחלץ לעזרתה במהירות, ובמהלך האירוע גם שבר את ידו. "היצור נתן לי ללכת רק כדי לתפוס אותי בנשיכה חזקה עוד יותר", אמרה והוסיפה. "המציל מיהר אליי והתחיל לצעוק – אני מניחה שזה העביר את תשומת הלב אליו".

אותו אירוע השאיר אצל לידיה לא רק פציעות, אלא גם צלקות להמשך חייה. "הפציעות בחלק האחורי מקשות עליי לשבת בנוחות  – אני לא בטוחה שאי פעם אצליח לחזור לים". בתה קמילה בחרה להודות למציל שהציל את חייה. "אנחנו מודים למציל. בלעדיו, אולי התוצאה הייתה גרועה. היו מקרים דומים בעבר. הצב נשך אישה וגבר לפני אמא שלי – אנחנו רוצים שתתפרסם אזהרה לגבי הסכנה הזו".

הצב שתקף את התיירת הוא ככל הנראה צב ים חום (Caretta Caretta), טורף בסכנת הכחדה בעולם, אשר המשקל של צב בוגר נע בין 70-170 קילו.

צב ים (צילום: blue-sea.cz, shutterstock)

צב ים | צילום:
blue-sea.cz, shutterstock


המומחה הטורקי פרופסור מהמט גוקוגלו הסביר שצבים עשויים לתקוף בני אדם, אם הם יפלשו ל"מרחב המחיה" שלהם. "יש מקרים של נשיכה במים רדודים". על פי הדיווחים, היו 11 התקפות צבים באזור במהלך השבועיים האחרונים.


Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]