בשנה החולפת סוכלו עשרות ניסיונות תקיפת סייבר - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 19/06/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » בשנה החולפת סוכלו עשרות ניסיונות תקיפת סייבר

בשנה החולפת סוכלו עשרות ניסיונות תקיפת סייבר

בשנה החולפת סוכלו עשרות ניסיונות תקיפת סייבר

  יחידת ההגנה בסייבר בצה"ל (דו"צ)

גורם בכיר בצה"ל אומר היום: "בשנה החולפת צה"ל סיכל עשרות נסיונות תקיפה איראניים בסייבר. בשנים האחרונות החיכוך בין ישראל לאויביה התעצם. צה"ל וקהילת ההגנה פיתחו יכולות פורצות דרך להגנה מפני האויב.".

בצה"ל מסכמים שנה של לוחמת סייבר והגנה מפני תקיפות סייבר ומציינים מספר אירועי קצה. בתרחיש היומיומי, "יש מעל ל-20 יחידות סייבר איראניות, כ-10 מתוכן פועלות מול ישראל. אחת המטרות העיקריות של איראן היא לייצר השפעה על התודעה הישראלית. לכן, איראן נוהגת לנסות לתקוף מטרות אזרחיות לחלוטין שאין להן בהכרח ערך מבצעי ואינן מייצרות נזק ממשי לצה"ל ולמדינת ישראל על מנת לייצר נזק תודעתי אצל הציבור.

יריית הפתיחה של מערכת הסייבר בין איראן לישראל הייתה כשצה"ל סיכל את מתקפת הסייבר הראשונה כנגד המרחב הישראלי, ההתקפה של מערכת התפלת המים. מאז היו ניסיונות רבים לפרוץ למערכות ישראליות. אחת המטרות העיקריות של איראן הינה השפעה תודעתית ונסיון להפחיד את הציבור. על כן היא נוהגת לנסות לתקוף מטרות אזרחיות שאין להן בהכרח ערך מבצעי ואינן מיצרו נזק ממשי לצה"ל ומדינת ישראל.

 

בתגובה, תקפו האקרים מערכות באיראן מספר פעמים ושיתקו נמלים, את מערך הרמזורים ועוד. חטיבת ההגנה בסייבר בשיתוף עם קהילת הסייבר מסכלת ניסיונות תקיפה רבים ופועלת להגנה על מדינת ישראל במימד הסייבר. החטיבה פיתחה יכולות מודיעיניות וטכנולוגיות מגוונות בחזית העשייה העולמית בתחום על מנת לנטרל תקיפות ואת איומי הסייבר של האויב. בכך היא משפיעה על כל היחידות בצבא בפעילות הביטחון השוטף ובחירום, ומאפשרת לצה"ל לשמר חופש פעולה בממד הדיגיטלי.

עוד באותו נושא

צה"ל ממשיך לכתוש יעדי טרור בעזה | צפו בתיעוד

בצה"ל פעלו בשנים האחרונות גם נגד מערכי הסייבר, כך למשל הותקף מערך הסייבר של חמאס, וראש המערך ג'ומעה טחלה חוסל יחד עם פעילים נוספים.

עוד באותו נושא

אחרי חודש: בית החולים הלל יפה חזר לפעילות סדירה

אירוע השיא בתקיפות נגד ישראל היה בבית החולים הלל יפה ששותק למשך כשבוע, עקב התקפת סייבר מסוג כופרה. מערך הסייבר נחלץ להגנת בית החולים והצליח לשחרר את המערכות בתוך מספר ימים, ולהחזרת בית החולים כולו לפעילות סדירה בתוך כחודש.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו

Source link

פוסטים קשורים

 • קורס שיווק דיגיטלי

  by avidan
  by avidan

  מבוא לקורס שיווק דיגיטלי קורס שיווק דיגיטלי הוא תהליך של יצירה, ניהול ואספקת תוכן שמושך, ממיר ומשמר לקוחות ביעילות. זה קשור ליצירת קשר עם הקהל שלך בצורה הנכונה כדי להבטיח …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • פריצה היא גישה בלתי מורשית למערכות אבטחת רשת מחשבים או שליטה עליהן למטרה בלתי חוקית כלשהי. פריצה מצריכה הבנה מלאה של מערכת אבטחת מחשבים. אפשר פשוט לומר שהאקר הוא מישהו …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אפליקציות לקטנטנים

  by Shokor
  by Shokor

  למי מאיתנו שיש ילדים קטנים, יודע כמה הם נמשכים לסמארטפונים וכמה הם מוקסמים מאינסוף האפשרויות שהעולם הזה מציע. אז לכן החלטתי הפעם לסקור עבורכם מספר אפליקציות חינוכיות ומועילות שינעימו את …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]