בניגוד להבטחות: לוח החופשות לא ישתנה השנה - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום חמישי | 22/02/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » בניגוד להבטחות: לוח החופשות לא ישתנה השנה

בניגוד להבטחות: לוח החופשות לא ישתנה השנה

אביגדור ליברמן, יפעת שאשא ביטון, יפה בן דויד (צילום: לע"מ)


לוח החופשות בבתי הספר שהשתנה במסגרת ההסכם החדש בין המורים לאוצר לא ייכנס לתוקפו בשנת הלימודים הנוכחית. עם זאת, כך פרסמנו הערב (שישי) באולפן שישי, ישנם מגעים לביטול יום החופש בל"ג בעומר עוד השנה. בנוסף, באוצר מנסים למצוא מימון לשכר המורים בצורה שלא תדרוש קיצוץ רוחבי במשרדים השונים.

הסכם השכר הקיבוצי החדש נכנס לתוקפו כבר השנה, אך מכיוון שהשינויים נחתמו לאחר שכבר פורסם לוח החופשות לשנת הלימודים תשפ"ג – היה בעייתי לשנות אותו, אבל כן מנסים להכניס כמה שינויים חלקיים: עובדים על כך שכבר השנה לא תהיה חופשה בל"ג בעומר, והמורים יקבלו יום חופשה אחר לבחירתם במקומו. כמו כן, מנסים להכניס עוד השנה את ההארכה של "בית הספר של החופש הגדול" משלושה שבועות – לחודש.

בתחילה רצו באוצר להמיר 10 ימי חופשה של המורים, אך מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד הסכימה רק ל-5 ימים וסירבה לשינויים נוספים. שר האוצר ליברמן התייחס לנושא בהודעתו לאחר שהושג ההסכם: "הצלחנו להביא לסנכרון ימי החופשה בין אלו של התלמידים לאלו של ההורים. מדובר בצעד ראשון בדרך לסנכרון עמוק יותר".

מאיפה יבוא הכסף למימון ההסכם?

שר האוצר ליברמן אמר השבוע בריאיון למהדורה המרכזית הוא אמר שיהיה צורך בקיצוץ תקציב רוחבי בכל משרדי הממשלה. למרות זאת, בסביבתו של ליברמן שומעים עכשיו דברים אחרים: מאחר שהשנה צפויה להסתיים בעודף תקציבי, אולי אפשר יהיה להשתמש בעודף הזה למימון ההסכם עם המורים. לשם כך יהיה דרוש אישור של היועצת המשפטית לממשלה. בתחילת השבוע יערכו ישיבות כדי להחליט איך לממן את ההסכם.

 


Source link

פוסטים קשורים

 • אחרי המתנה לא קצרה וציפייה רבה, גוגל מתחילת בהשקת השירות הגדול הבא שלה – Google TV. מדובר בשיתוף פעולה של גוגל עם ענקית האלקטרוניקה סוני, שמייצרת טלוויזיה ייעודית שתותאם במיוחד …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אבטחת מידע וסייבר

  by avidan
  by avidan

  אבטחת סייבר חשובה להצלחת החברה כמו שהיא חשובה ללקוחותיה. חומת האש של יישום האינטרנט חוסמת כל גישה לאתר לפרק זמן – בדרך כלל כ-30 דקות עד שעה – ומונעת התקפות …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]