בניגוד להבטחות: לוח החופשות לא ישתנה השנה - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 19/06/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » בניגוד להבטחות: לוח החופשות לא ישתנה השנה

בניגוד להבטחות: לוח החופשות לא ישתנה השנה

אביגדור ליברמן, יפעת שאשא ביטון, יפה בן דויד (צילום: לע"מ)


לוח החופשות בבתי הספר שהשתנה במסגרת ההסכם החדש בין המורים לאוצר לא ייכנס לתוקפו בשנת הלימודים הנוכחית. עם זאת, כך פרסמנו הערב (שישי) באולפן שישי, ישנם מגעים לביטול יום החופש בל"ג בעומר עוד השנה. בנוסף, באוצר מנסים למצוא מימון לשכר המורים בצורה שלא תדרוש קיצוץ רוחבי במשרדים השונים.

הסכם השכר הקיבוצי החדש נכנס לתוקפו כבר השנה, אך מכיוון שהשינויים נחתמו לאחר שכבר פורסם לוח החופשות לשנת הלימודים תשפ"ג – היה בעייתי לשנות אותו, אבל כן מנסים להכניס כמה שינויים חלקיים: עובדים על כך שכבר השנה לא תהיה חופשה בל"ג בעומר, והמורים יקבלו יום חופשה אחר לבחירתם במקומו. כמו כן, מנסים להכניס עוד השנה את ההארכה של "בית הספר של החופש הגדול" משלושה שבועות – לחודש.

בתחילה רצו באוצר להמיר 10 ימי חופשה של המורים, אך מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד הסכימה רק ל-5 ימים וסירבה לשינויים נוספים. שר האוצר ליברמן התייחס לנושא בהודעתו לאחר שהושג ההסכם: "הצלחנו להביא לסנכרון ימי החופשה בין אלו של התלמידים לאלו של ההורים. מדובר בצעד ראשון בדרך לסנכרון עמוק יותר".

מאיפה יבוא הכסף למימון ההסכם?

שר האוצר ליברמן אמר השבוע בריאיון למהדורה המרכזית הוא אמר שיהיה צורך בקיצוץ תקציב רוחבי בכל משרדי הממשלה. למרות זאת, בסביבתו של ליברמן שומעים עכשיו דברים אחרים: מאחר שהשנה צפויה להסתיים בעודף תקציבי, אולי אפשר יהיה להשתמש בעודף הזה למימון ההסכם עם המורים. לשם כך יהיה דרוש אישור של היועצת המשפטית לממשלה. בתחילת השבוע יערכו ישיבות כדי להחליט איך לממן את ההסכם.

 


Source link

פוסטים קשורים

 • סיומות אתרי אינטרנט

  by Shokor
  by Shokor

  האם מפת האינטרנט הולכת להשתנות, לפחות בכל מה שקשור לכתובות האינטרנט והסיומות הידועות שכולנו מכירים? יכול מאוד להיות שהתשובה החיובית. מסתבר שיש גוף שנקרא "תאגיד האינטרנט לשמות משויכים" (ICANN), שמחליט …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • קורס שיווק דיגיטלי

  by avidan
  by avidan

  מבוא לקורס שיווק דיגיטלי קורס שיווק דיגיטלי הוא תהליך של יצירה, ניהול ואספקת תוכן שמושך, ממיר ומשמר לקוחות ביעילות. זה קשור ליצירת קשר עם הקהל שלך בצורה הנכונה כדי להבטיח …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]