בלתי שבירה: ההתפתחות של חיפה בדרך לבתים - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שלישי | 16/07/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » בלתי שבירה: ההתפתחות של חיפה בדרך לבתים

בלתי שבירה: ההתפתחות של חיפה בדרך לבתים
sportFive1217803 (צילום: ספורט 5)

צילום:
ספורט 5


הרבה השתנה מאז הרגע הזה (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)

הרבה השתנה מאז הרגע הזה (אלן שיבר) | צילום:
ספורט 5


תפעילו את הרמקולים ותימתחו לשירת ההמנון: דה צ'מפיונס.

התאריך: 19\4\14
כדור חופשי ממצב קורץ בתוספת הזמן. ילד בן 19, ירדן שועה, כובש שער ניצחון על מכבי נתניה ומסדר למכבי חיפה את הכרטיס למוקדמות הליגה האירופית. השמחה, גדולה.

התאריך: 22\8\23
כדור חופשי ממצב קורץ בתוספת הזמן, הקארמה כובשת שער דרמטי ומסדרת למכבי חיפה את הכרטיס לשלב הבתים של ליגת האלופות. והשמחה? בשיאה. שלוש שנים פלוס, והבדל תהומי אחד.

במשך עשור, מכבי חיפה לא ויתרה על הזדמנות להחמיץ הזדמנות. מועדון שהמציאות הנמיכה את תקרת הזכוכית שלו והתרסקה לפירורים שנשארו מהשאר. ווייבים של מועדון עצום שמיוצג  בכל עונה ע"י קבוצות קטנות. כל קרן אור התגלתה כרכבת, כל פיתרון לכאורה על הקווים רק העמיק את הבור עד כדי כך שהיו כאלה שהאשימו את יענקל'ה שחר. עד כדי כך.

עד לפני שלוש שנים, מכבי חיפה ניסתה לטפס על הר חלקלק וכשלה, לא משנה מה היא עשתה. המעטפת מושלמת כבר שנים, הבעלים נהיה רעב ככל שהכישלונות חזרו, וטובי המאמנים סיפרו ש"אצלם זה יהיה אחרת". אבל העונות נגמרו לפני הגשם הראשון ואיזה קר בים בפברואר. רק שהעונה, בקמפיין של שישה משחקים, מכבי חיפה שמה ללעג וקלס את מחוללי הקלישאות ואת כל מה שהיא הפכה אליו. כל מה שהיא לא.

קמפיין מוקדמות מדהים הסתיים בצורה המתוקה ביותר (האתר הרשמי של מכבי (צילום: ספורט 5)

קמפיין מוקדמות מדהים הסתיים בצורה המתוקה ביותר (האתר הרשמי של מכבי חיפה) | צילום:
ספורט 5


מכבי חיפה בשלב הבתים כי היא פירקה כל משבר שהיה פעם מפרק אותה לגורמים. פיגור ביתי מול אלופת יוון ואלופת סרביה, פיגור כפול נגד אפולון הצנועה ואפילו החמצת פנדל בבלגרד, שפעם היתה שולחת את השחקנים לבכות על הדשא ועכשיו רק דרבנה אותם לתת גול באותה התקפה בדיוק. אופי של גיבורת-על בסרט שהסוף ידוע מראש. מחציות שניות מפלצתיות נגד שלוש אלופות ראויות, ויחס שערים של 0:10 בחלק השני של המשחק. תנו לזה לחלחל רגע. לא ספגה שער אחד במוקדמות האלופות באף מחצית שנייה ב-270 דקות בלי תוספת זמן, כשהכסף על השולחן. מופרעת. גם כשהיא בפיגור נגד אולימפיאקוס, גם כשהיא פעמיים בפיגור מול הכוכב האדום. בלתי שבירה ובלתי ניתנת להכנעה.

בדקה ה-80 אתמול, מכבי חיפה הובילה על הכוכב 10:17 באיומים לשער. זה היה פער האיכויות במשחק ואלו הפערים שהיא פתחה מיריבות שאולי על הנייר טובות ממנה, רק שהנייר לא משחק כשהם על הדשא. לא הוגן לציין שמות כי זו קבוצה. כוכבים גדולים בלי סופרסטאר אחד.

הרי מה הספורט הלאומי של כולנו? לספר שהדרך בלתי אפשרית, שאת המדורגות אי אפשר לעבור, שהמנהרה בבלגרד מחסלת כישרונות ואוי האווירה במרקאנה. באה הקבוצה של בכר, וזורקת סיסמאות הצידה כמו שחזיזה זורק מגנים. בכל קמפיין המוקדמות, אפשר לספור על יד אחת את הדקות שהירוקים לא היו בשליטה מול היריבה או סטו מהתוכנית המקורית. היא פשוט היתה טובה יותר מכל יריבה, כמעט בכל רגע נתון.

תביאו לה את ריאל וליברפול (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)

תביאו לה את ריאל וליברפול (אלן שיבר) | צילום:
ספורט 5


מכבי חיפה היא כבר שנים מועדון אירופי לכל דבר. העונה היא הפכה לקבוצה אירופית. היא בליגת האלופות כי כשעוד לבשנו מעילים, וסיפרו לנו על מאבק אליפות משולש בליגה, כבר ידעו שם איך תיראה מכבי חיפה של עונת 2022/23. מנגנון שהוא מכונה משומשת, שידע שדניאל סונגרן יכבוש בבלגרד עוד בזמן שהוא היה בסלוניקי, שפיירו יהיה פה בזמן שקרע רשתות בצרפת, פו-פו-לו-פו-פו, ושפייר קורנו יתחבר למערך החדש כמו חוט למחט.

מכבי חיפה בליגת האלופות כי היא יש לה מאמן בן 42 שיוכל בקיץ הקרוב להשתוות לדרור קשטן ודוביד שוויצר הדגולים ברשימת האליפויות, כי יש לה מאמן שממציא את עצמו בכל משחק מחדש, כי יש לה מאמן שיודע להביא חידושים מדי עונה כאילו זו סדרה בנטפליקס, כי יש לה מאמן שמנטרל רעשי רקע ויודע לדלג על משברים כאילו היו המגנים של הכוכב האדום. מדהים לחשוב מה היה קורה לו בכר לא היה עוזב את הפועל ב"ש, לו אלונה ברקת היתה נותנת לו חוזה לכל החיים, אבל לפעמים צריך שמישהו אחר יסדר לך את הקלפים.

לכל עולה ישראלית לשלב הבתים יש סיפור. הפעם זה סיפורה של מכבי חיפה החדשה, שמחקה לוזריות של עשור רק כדי להגיד: "אנחנו בפעם השלישית בליגת הכדורגל הטובה בתבל ועכשיו רוצים גם מעבר – תביאו לי את ריאל וליברפול".


Source link

פוסטים קשורים

 • קורס שיווק דיגיטלי

  by avidan
  by avidan

  מבוא לקורס שיווק דיגיטלי קורס שיווק דיגיטלי הוא תהליך של יצירה, ניהול ואספקת תוכן שמושך, ממיר ומשמר לקוחות ביעילות. זה קשור ליצירת קשר עם הקהל שלך בצורה הנכונה כדי להבטיח …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • זהו למעשה עידן מפרסום ושיווק חומרי: חלפו למעשה הזמנים מפרסום אוניברסלי. חברת שיווק דיגיטלית יוצרת את יוזמת הפרסום והשיווק תוך הדגשת התכונות הבולטות בצורה כזו שהן פוגעות בקהל בהזדמנות המהירה …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]