"בלי רשות בכלל. זה עניין של טאקט" - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום ראשון | 23/06/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » "בלי רשות בכלל. זה עניין של טאקט"

"בלי רשות בכלל. זה עניין של טאקט"נועה קירל שחררה הבוקר גרסה מחודשת ל"הרקדן האוטומטי" עם צביקה פיק (והמפיק צוקי). בהודעות לתקשורת של אנשי "צאן ברזל" שמחזיקה בזכויות היוצרים לשירים של צביקה התגאו בעובדה שהם פועלים למען האמנים הוותיקים, אבל שכחו את הזמרת המקורית שמופיעה גם בגרסה הזאת של השיר, רותי נבון.

נבון חושפת הבוקר בשיחה עם mako מוזיקה שלא רק שהיא לא מוזכרת בקרדיטים, אלא שאף אחד לא טרח לעדכן אותה בכלל עד שפנינו אליה בנושא. "זה לא דבר שלא עושים, אבל זה עניין של טאקט", מסבירה הזמרת הוותיקה שהקליטה את השיר ב-1973 ומסבירה שלמרות שזכויות השיר הן של צביקה, היא עדיין צריכה לקבל תשלום על ידי ארגון "אשכולות" שמייצגת את האמנים המבצעים בישראל: "ברגע ששומעים אותי אני צריכה לקבל תמלוגים על זה, אם לא שומעים אותי אז לא. אין לי שום קשר אליה, למרות שאני מאוד אוהבת אותה".

>> מעלה מעלה: חייו ומותו של צביקה פיק, מלך הפופ הישראלי

לא אמרו לך כלום על זה?
"מה פתאום, בלי רשות בכלל.
איך שומעים אותי שם?, שרה יחד עם נועה קירל? איזה מוזר. אני אוהבת את הבחורה הזאת, אבל אני לא יושבת ושומעת את נועה קירל, זה לא הסטייל שלי. למרות שאני חושבת שהיא מדהימה. אני בטוחה שזה יפה. תמיד מצפים שהאורגינל יהיה הכי טוב, זה נורמלי, אבל מותר להם לעשות. זה טוב, הם מפיצים לנו את השירים, עושים לנו פרסומת".

לנבון יש דעה מוצקת וברורה בכל הקשור לחידושים שנעשים בתקופה האחרונה, והכיוון שהמוזיקה הולכת אליה: "כל הצעירים היום, גם בכוכב הבא, מה הם עושים היום? אין להם את מי לחקות אז הם לוקחים מוזיקה משנות ה-70 ועושים מזה משהו, חלק עושים יציאה שזאת המטרה הטובה ביותר, זה לא מזיק זה עושה רק טוב. זה רק מוכיח לך שאין לנו היום מוזיקה טובה, שאנשים חוזרים לשנות ה-70, זאת המוזיקה, אף אחד לא ממציא משהו חדש".

נבון ביקשה לשמוע את השיר ולחזור אלינו עם דעתה עליו: "זה יפה מאוד, אבל היא הייתה צריכה לכתוב שגם אני שרה יחד עם צביקה זה לא מנומס, אשאל את 'אשכולות'. זה כאילו היא שרה ואנחנו מלווים אותה".

היית מעדיפה להקליט איתה?
"ממש לא, שתקליט לבד ותעשה את הגרסה שלה בלעדי. אין לי שום דבר נגדה זה האמרגנים שלה הם לא בסדר. לא ביקשו ממני שום דבר זה אמנם שיר של צביקה, אבל בגלל שאני שרה שם היו צריכים לבקש רשות".

מארומה מיוזיק נמסר בתגובה: "לאחר בדיקה מתברר שאכן רותי נבון מופיעה בקולות הרקע. הטעות תתוקן וינתן לה קרדיט בהתאם. אנו מתנצלים על כך"


Source link

פוסטים קשורים

 • אפליקציות לקטנטנים

  by Shokor
  by Shokor

  למי מאיתנו שיש ילדים קטנים, יודע כמה הם נמשכים לסמארטפונים וכמה הם מוקסמים מאינסוף האפשרויות שהעולם הזה מציע. אז לכן החלטתי הפעם לסקור עבורכם מספר אפליקציות חינוכיות ומועילות שינעימו את …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • מבוא שיווק ברשתות חברתיות הוא לא רק פרסום בחשבונות המדיה החברתית שלך. מדובר ביצירת הרגלים בריאים ושיפור התוכן שלך כדי למשוך לקוחות. פרסום תמידי ועקבי תמיד כדאי לפרסם לפחות פעם …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]