בכנס חדשנות צבאית, ישראל מדריכה את העולם למלחמות העתיד - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שלישי | 30/05/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » בכנס חדשנות צבאית, ישראל מדריכה את העולם למלחמות העתיד

בכנס חדשנות צבאית, ישראל מדריכה את העולם למלחמות העתיד

יותר ממאתיים אנשי צבא בכירים מעשרים מדינות, בהם רמטכ"לים ומפקדים בכירים, השתתפו בשבוע שעבר בישראל בכנס חדשנות שעסק בחשיבה על המלחמה העתידית. ארה"ב שיגרה לכנס משלחת הכוללת את הרמטכ"ל האמריקני, מפקד פיקוד מרכז הכפוף ישירות לנשיא ארה"ב ומפקד פיקוד העתיד של הצבא האמריקני. רמטכ"לים הגיעו גם מאיטליה, מצ'כיה, מסלובקיה, מגרמניה, מצרפת ועוד. בין המשתתפים הייתה גם משלחת ממרוקו, וחניך של המכללה לביטחון לאומי מאיחוד האמירויות, הלומד בישראל.

בלב דיוני הכנס, שהובילו אנשי חטיבת שילו"ח העוסקת בפיתוח שיטות לחימה חדשניות, עמד הצורך ביעילות השימוש בכוח הצבאי. ישראל נחשבת למדינה מובילה במיצוי יכולות אלו, ובכנס היא העניקה למשתתפים מהידע הנרחב שלה.

לפי תורת הלחימה שהוצגה בכנס, בישראל שואפים לדייק את יכולות הלחימה הרב־מערכתית, המשלבת את חילות האוויר, הים והיבשה, ולהשתמש במערכות המסוגלות לתפקד לא רק כנשק בשטח, אלא גם לספק מודיעין שיוכל לסייע לכוחות אחרים. עוד הוסבר בכנס שבלחימה העתידית מנעד המטרות יתרחב באמצעות סייבר וניתוח מודיעני מתקדם, ויאפשר לפגוע באויב בנקודות מדויקות וכואבות.

מחשבת המלחמה העתידית כוללת גם אספקת כוח אש במנעד רחב למפקד בשטח. במקום להזיז טנקים מאזור אחד למשנהו במשך שעות ארוכות כדי לפגוע באויב, כיום, בעזרת הטכנולוגיות ושילוב הכוחות, המפקד יוכל בקלות לסמן מטרה למטוס, ובתוך דקות לפתוח באש מהאוויר על המטרה. גם מכלול המטרות יגיע למפקד בשטח במהירות רבה, ויאפשר לו לבחור במהירות את מטרתו ואת הכלי המהיר והיעיל ביותר לטיפול בה.

Source link

פוסטים קשורים

  • אחרי המתנה לא קצרה וציפייה רבה, גוגל מתחילת בהשקת השירות הגדול הבא שלה – Google TV. מדובר בשיתוף פעולה של גוגל עם ענקית האלקטרוניקה סוני, שמייצרת טלוויזיה ייעודית שתותאם במיוחד …

    0 FacebookTwitterPinterestEmail
  • פריצה היא גישה בלתי מורשית למערכות אבטחת רשת מחשבים או שליטה עליהן למטרה בלתי חוקית כלשהי. פריצה מצריכה הבנה מלאה של מערכת אבטחת מחשבים. אפשר פשוט לומר שהאקר הוא מישהו …

    0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]