בכיר אמריקאי: "אם חיזבאללה יפעל - לא נוכל לעצור את ישראל" - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 19/06/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » בכיר אמריקאי: "אם חיזבאללה יפעל – לא נוכל לעצור את ישראל"

בכיר אמריקאי: "אם חיזבאללה יפעל – לא נוכל לעצור את ישראל"

גורמים אמריקאים בכירים טענו הערב (שישי) בכלי תקשורת סעודי כי במהלך פגישת מזכיר המדינה האמריקאי, אנתוני בלינקן, עם ראש ממשלת לבנון, נג'יב מיקאתי, הזהיר בלינקן כי במידה וחיזבאללה יפעל, גם אם רק לשם מפגן כוח, וושינגטון לא תוכל לעצור את ישראל מלהגיב ולא תוכל לשלוט בתגובה.

ראש אמ"ן לשעבר מסביר: זו הסיבה שישראל מסכימה לוויתורים במשא ומתן עם לבנון

בצפון חוששים מעימות עם חיזבאללה: "נמצא עצמנו עם לא מעט נפגעים והרוגים"

כזכור, בתחילת החודש דווח בעיתון אלאח'באר הלבנוני כי וושינגטון הגבירה את מכבש הלחצים על ישראל, בעקבות מידע מודיעיני חדש לפיו חיזבאללה שינה את פריסת הכוחות ונערך לפעולה צבאית. בעקבות כך, הנשיא ביידן שוחח עם לפיד ודרש בו להאיץ במשא ומתן. על פי מקורות המעורים בפרטים, האמריקאים השיגו אישור ישראלי, המכונה על ידם כ"פיקדון לפיד", וכולל בין היתר את הגדרת "שדה קנא" כשטח לבנוני והיעדר כל סוג של נורמליזציה מבחינה טכנית, פיננסית ומסחרית. 

מזכ"ל ארגון חיזבאללה, חסן נסראללה, אמר בשבוע שעבר כי "לישראלים ולאמריקאים יש מספיק מידע על חוזקת ההתנגדות שלנו, אנחנו לא חלק מהמשא ומתן, אך עינינו והטילים שלנו מכוונים לעבר כריש".

מזכ"ל ארגון הטרור השיעי הוסיף כי "נתנו הזדמנות אמיתית למשא ומתן במטרה להוציא את לבנון מהכאוס הכלכלי". כמו כן, הוא הזהיר כי "על ישראל להיזהר שלבנון לא תקבל את זכויותיה, זהו קו אדום. אם יכריחו אותנו להיכנס לעימות, אנחנו מוכנים לכך. לבנון עומדת בפני הזדמנות פז שלעולם לא תחזור על עצמה. בעזרת הפקת הגז ניתן לטפל בבעיותיה".

Source link

פוסטים קשורים

 • אפליקציות לקטנטנים

  by Shokor
  by Shokor

  למי מאיתנו שיש ילדים קטנים, יודע כמה הם נמשכים לסמארטפונים וכמה הם מוקסמים מאינסוף האפשרויות שהעולם הזה מציע. אז לכן החלטתי הפעם לסקור עבורכם מספר אפליקציות חינוכיות ומועילות שינעימו את …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • סיומות אתרי אינטרנט

  by Shokor
  by Shokor

  האם מפת האינטרנט הולכת להשתנות, לפחות בכל מה שקשור לכתובות האינטרנט והסיומות הידועות שכולנו מכירים? יכול מאוד להיות שהתשובה החיובית. מסתבר שיש גוף שנקרא "תאגיד האינטרנט לשמות משויכים" (ICANN), שמחליט …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]