ביישוב בת חפר התעוררו לידיעה על הירצחה של נועה בפיגוע... - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שלישי | 30/05/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » ביישוב בת חפר התעוררו לידיעה על הירצחה של נועה בפיגוע…

ביישוב בת חפר התעוררו לידיעה על הירצחה של נועה בפיגוע…ביישוב בת חפר התעוררו הבוקר (ראשון) לידיעה הטראגית על הירצחה של בת היישוב, נועה לזר ז"ל בת ה-18, בפיגוע הירי במחסום שועפאט אמש. ביישוב, שמונה כמה אלפים בודדים של תושבים, מכירים היטב אחד את השני, והידיעה על לכתה של נעה הכתה אותם בתדהמה ועצב ניכר על פניהם כשסיפרו על נעה בלשון עבר הבוקר. "היא הייתה ילדה מדהימה", סיפרה ליהי אביזהר, שהתחנכה בשכבה מעליה אבל הכירה אותה מהפעילות בצופים. 

"הייתה לי הרגשה לא טובה ושלחתי לחברה שהיא מפקדת במג"ב הודעה אם היא יודעת מה קרה", סיפרה ליהי על הרגעים שבהם נודע לה על הפיגוע. "היא אמרה לי שהיא לא יודעת ושמבררים. אבל הייתה לי הרגשה לא טובה. בהתחלה לא ידעתי שנעה שירתה במג"ב כי היא הייתה שכבה מתחתיי. אני רק חושבת על המשפחה שלה, על אחותה שאיבדה לפני כמה שנים חברה טובה, על החברות של נועה, שהן מדהימות וגדלתי איתן בצופים". 


פעילות כוחות הביטחון באזור הפיגוע (צילום: דוברות המשטרה)

פעילות כוחות הביטחון במחנה שועפאט | צילום:
דוברות המשטרה


"נועה הייתה ילדה כל כך חברותית, מאירת פנים, מצחיקה, יפהפייה, מהממת. אני בהלם". אביה של ליהי, יוסי, סיפר גם הוא על המשפחה של נועה: "המשפחה מושלמת, לא פחות. אני מכיר את האבא בעיקר – הם אנשים צנועים, ישרים, אבא שלה הוא מלח הארץ, לב זהב. זו טראומה, אי אפשר להכיל דבר כזה. זה אסון נורא והלב כואב". 

ראש המועצה אזורית עמק חפר, גלית שאול, ספדה גם היא: "בוקר קשה וכואב בעמק חפר. נועה, בת היישוב בת חפר, שהתחנכה בקריית החינוך ע"ש בן גוריון, בחרה לשרת כלוחמת בצבא ולתרום את המיטב למדינה. המועצה כולה משתתפת בצער משפחתה האהובה ומחבקת אותם ביום נורא זה. במועצה וביישוב בת חפר נערכים בשעות אלו על מנת לתמוך במשפחה ובחברים, ולסייע להם ככל הנדרש".

ההרוגה בפיגוע הירי: סמל נועה לזר ז"ל בת 18 (צילום: דובר צה"ל)

נועה לזר ז"ל וזירת הפיגוע | צילום:
דובר צה"ל


המצוד אחר המחבל נמשך 

לזר ז"ל הגיעה אמש לבית החולים הדסה הר הצופים במצב אנוש לאחר שנורתה –  ולאחר פעולות החייאה – נאלצו הרופאים לקבוע את מותה.

בפיגוע נפצע באורח קשה מאבטח בשנות ה-30 לחייו והבוקר מצבו מוסיף להיות קשה, כשהוא מורדם ומונשם בבית החולים הדסה עין-כרם. המאבטח מתגורר בירושלים בשנים האחרונות ועלה לישראל מברזיל לפני כחמש שנים. לאחר שעבר ניתוח במהלך הלילה, בני משפחתו של הפצוע נמצאים ליד מיטתו ומקווים לשיפור במצבו.

כוחות הביטחון ממשיכים במצוד אחר המחבל שביצע את הפיגוע, שמוכר במזרח ירושלים כסוחר סמים ונשק. מחנה הפליטים שועפאט נתון תחת סגר כשהמחסום סגור לכניסות וליציאות. במקביל, מקורות פלסטיניים פרסמו תיעוד של כניסת כוחות הימ"מ לבית משפחת המחבל בשועפאט.

המחבל מזירת הירי בשועפט (צילום: פלאש 90)

המחבל שהמצוד מתקיים אחריו | צילום:
פלאש 90


עד כה נעצרו 6 חשודים, 3 מהם בשנות ה-20 לחייהם שככל הנראה היו מעורבים בפיגוע. הם נעצרו – ונלקחו לחקירה משותפת של המשטרה והשב"כ. אחד מהם טען כי אסף את היורה כטרמפיסט, סמוך למודיעין.

מתחקור ראשוני של האירוע עלה כי מחבל אחד ירד מרכב שהסיע אותו לשם, פתח באש – ונמלט רגלית לעבר מחנה הפליטים הסמוך. הנהג שסייע למחבל והסיע אותו לזירה הסגיר את עצמו, אך כאמור היורה עצמו עדיין לא נתפס – והמרדף אחריו נמשך גם בשעה זו.


Source link

פוסטים קשורים

 • אפליקציות לקטנטנים

  by Shokor
  by Shokor

  למי מאיתנו שיש ילדים קטנים, יודע כמה הם נמשכים לסמארטפונים וכמה הם מוקסמים מאינסוף האפשרויות שהעולם הזה מציע. אז לכן החלטתי הפעם לסקור עבורכם מספר אפליקציות חינוכיות ומועילות שינעימו את …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אחרי המתנה לא קצרה וציפייה רבה, גוגל מתחילת בהשקת השירות הגדול הבא שלה – Google TV. מדובר בשיתוף פעולה של גוגל עם ענקית האלקטרוניקה סוני, שמייצרת טלוויזיה ייעודית שתותאם במיוחד …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]