בדרך לעסקה? איראן מעוניינת לרכוש מטוסי סוחוי-35 מרוסיה - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום ראשון | 14/04/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » בדרך לעסקה? איראן מעוניינת לרכוש מטוסי סוחוי-35 מרוסיה

בדרך לעסקה? איראן מעוניינת לרכוש מטוסי סוחוי-35 מרוסיהאיראן שוקלת לקדם מול רוסיה עסקה לרכש מטוסי קרב רב-משימתיים מסוג סוחוי SU-35. כך עולה מדבריו של מפקד חיל האוויר האיראני, גנרל חאמיד והדי, לכלי תקשורת מקומיים. בשנים האחרונות איראן ניסתה לקדם מספר עסקאות נשק מול רוסיה, בין השאר לחיל האוויר שלה, שעיקר כלי הטיס שלו מיושנים וסובלים מתחזוקה לקויה.

"רכישת מטוס הקרב סוחוי-35 לחיל האוויר של איראן נשקלת בימים אלה", אמר המפקד האיראני. דברים שנאמרים על רקע דיווח אמריקאי, על כך שרוסיה כבר קיבלה לידיה מל"טים איראנים, אותם כוחותיה כבר מפעילים באוקראינה.

בשנים האחרונות איראן ורוסיה ניהלו מגעים לרכש עוד מספר סוגי כלי טיס, בהם גם הסוחוי SU-30. אולם מפקד חיל האוויר האיראני ציין כי "רכישת הסוחוי-30 אינה על הפרק. אנחנו מקווים לרכוש בעתיד את הסוחוי-35", מטוס קרב חדש וכזה שנחשב למתקדם יותר.

בעבר רוסיה עיכבה עסקאות נשק עם איראן ואף נמנעה מהם, על רקע הסנקציות שהוטלו על המשטר בטהרן. אולם מאז הפלישה לאוקראינה והטלת הסנקציות הכבדות על רוסיה, נטען כי שתי המדינות מגבירות את שיתוף הפעולה הביטחוני ביניהן. יש לציין כי אותו הדבר קורה מול צפון קוריאה, שביממה האחרונה דווח כי תעביר לרוסיה עשרות אלפי פגזי ארטילריה.

המטוס (צילום: JOHANNES EISELE/AFP, GettyImages)

מטוס קרב סוחוי-35. בדרך לטהרן? | צילום:
JOHANNES EISELE/AFP, GettyImages


התקיפות בסוריה (צילום: MAXIME POPOV/AFP@GettyImages)

מטוס סוחוי-35 של חיל האוויר הרוסי ממריא מבסיס חמיימים בסוריה, ספטמבר 2019 | צילום:
MAXIME POPOV/AFP@GettyImages


איראן בדרך לשדרוג אווירי?

סוחוי SU-35 הינו מטוס קרב דו-מנועי, רב-משימתי לכל מזג אוויר ושעות היממה ולהשגת עליונות אווירית. חימוש מגוון מעניק לו את היכולת להשליט את אותה עליונות אווירית נגד מטרות אוויריות ועל הקרקע. בין השאר באמצעות טיל שיוט ה-KH-59 שמגיע לטווחים של כ-500 ק"מ ולמהירות של 1,000 קמ"ש.

המטוס מגיע, על פי הרוסים, למהירות של 2.5 מאך וטווח מקסימלי של יותר מ-3,500 ק"מ. יכולות תמרון גבוהות וטכנולוגיה מתקדמת, הופכות אותו למוביל בחיל האוויר.

איראן מעוניינת לרכוש מגוון גדול של מטוסי קרב ומסוקים מרוסיה. זאת כדי להחליף את צי מטוסי הקרב המתיישן שלהם, שרובו מבוסס על מטוסי קרב אמריקאים שנרכשו בשנות ה-60 וה-70. איראן כבר קיבלה מהרוסים סוללות טילי S-300 כאשר בנוסף להם, בכוונתה לרכוש מהרוסים גם סוללות נ"מ S-400.


Source link

פוסטים קשורים

 • פריצה היא גישה בלתי מורשית למערכות אבטחת רשת מחשבים או שליטה עליהן למטרה בלתי חוקית כלשהי. פריצה מצריכה הבנה מלאה של מערכת אבטחת מחשבים. אפשר פשוט לומר שהאקר הוא מישהו …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • קורס שיווק דיגיטלי

  by avidan
  by avidan

  מבוא לקורס שיווק דיגיטלי קורס שיווק דיגיטלי הוא תהליך של יצירה, ניהול ואספקת תוכן שמושך, ממיר ומשמר לקוחות ביעילות. זה קשור ליצירת קשר עם הקהל שלך בצורה הנכונה כדי להבטיח …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]