באירופה הציעו להגביל את מחיר הגז הרוסי; פוטין: "זה טיפשי" - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום חמישי | 21/09/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » באירופה הציעו להגביל את מחיר הגז הרוסי; פוטין: "זה טיפשי"

באירופה הציעו להגביל את מחיר הגז הרוסי; פוטין: "זה טיפשי"

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין (צילום: רויטרס)נשיא רוסיה איים שאם תיקבע תקרת מחיר לגז רוסי – רוסיה תעצור את אספקת גז, הנפט והפחם שלה • באיחוד האירופי מבינים שהכנסות רוסיה ממקורות האנרגיה מממנות את המלחמה באוקראינה, ולכן הציעו את המהלך • החשש באירופה: עלייה דרמטית במחירים, והידרדרות לקביעת מכסות אנרגיה
N12

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין (צילום: רויטרס)

צילום: רויטרס
המלחמה הכלכלית באירופה הולכת ומחריפה, ומגיעה כל יום לשיא חדש. כעת, באירופה שוקלים להגביל את המחיר שמדינות היבשת משלמות על גז רוסי, בשל ההבנה שהכסף ישמש את רוסיה במלחמה באוקראינה. בעקבות ההצעה הזו, פוטין איים שיעצור לחלוטין את אספקת הגז והנפט לאירופה.

נשיא רוסיה, שדיבר בכנס כלכלי במזרח המדינה, אמר ש"המערב יקפא מקור" אם מחיר הגז הרוסי יוגבל, תוך כדי שהוא מצטט מסיפור עם רוסי על זאב שזנבו קפא. עוד הוא כינה את הקריאות להגביל את המחיר "טיפשיות", ואמר שהן יגרמו לבעיות כלכליות ולעליית מחירים ביבשת.

צינור הגז נורד סטרים 1 בלובמין (צילום: רויטרס)

צינור הגז נורד סטרים שמעביר גז מרוסיה לאירופה | צילום:
רויטרס


"אם יהיו החלטות פוליטיות נגד החוזים החתומים אנחנו פשוט לא נקיים את תנאי החוזים", אמר פוטין בכנס. "לא נספק גז, נפט, פחם – לא נספק כלום". בסוכנות הידיעות רויטרס הזכירו כי רוסיה היא יצואנית הגז הטבעי הגדולה בעולם, ויצואנית הנפט השנייה בגודלה, אחרי סעודיה.

באירופה מאשימים את פוטין שהוא משתמש באנרגיה ככלי נשק, ופוטין מצידו טוען שהסנקציות שהטיל עליו המערב הן שגורמות לשיבושים של אספקת הגז מרוסיה לאירופה, שיבושים שאותם רוסיה הסבירה גם כ"תקלה בצנרת".

פוטין (צילום: getty images)

"המערב יקפא מקור". פוטין | צילום:
getty images


הלילה החליטה הנציבות האירופית שתציע תקרת מחיר לגז הרוסי. "עלינו לקצץ בהכנסותיה של רוסיה, שבהן פוטין משתמש כדי לממן את המלחמה הנוראה באוקראינה", אמרה נשיאת הנציבות אורסולה פון דר ליין במסיבת עיתונאים מיוחדת.

אלא שבכמה מדינות באירופה, שכבר כעת כורעות תחת נטל המחירים המאמירים של האנרגיה, עלולות למצוא את עצמן מגבילות מכסות של שימוש בחשמל אם המצב ימשיך להסלים. שרי האנרגיה של האיחוד האירופי יערכו פגישת חירום מחר וידונו בנושא, כמו גם בהצעת הנציבות לקבוע מחיר גג לגז רוסי.

מוקדם יותר היום דווח כי פוטין אמר שהסנקציות שהמערב מטיל על רוסיה מהוות סכנה לעולם כולו. "המערב ערער את הכלכלה העולמית בניסיון החצוף והתוקפני שלו לכפות מודלים של התנהגות על מדינות אחרות, לשלול מהן את ריבונותן ולהכפיף אותן לרצונן", אמר בין היתר.


Source link

פוסטים קשורים

 • סיומות אתרי אינטרנט

  by Shokor
  by Shokor

  האם מפת האינטרנט הולכת להשתנות, לפחות בכל מה שקשור לכתובות האינטרנט והסיומות הידועות שכולנו מכירים? יכול מאוד להיות שהתשובה החיובית. מסתבר שיש גוף שנקרא "תאגיד האינטרנט לשמות משויכים" (ICANN), שמחליט …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • קורס שיווק דיגיטלי

  by avidan
  by avidan

  מבוא לקורס שיווק דיגיטלי קורס שיווק דיגיטלי הוא תהליך של יצירה, ניהול ואספקת תוכן שמושך, ממיר ומשמר לקוחות ביעילות. זה קשור ליצירת קשר עם הקהל שלך בצורה הנכונה כדי להבטיח …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • קורס מסחר אלקטרוני

  by avidan
  by avidan

  מבוא העולם מתקדם מהר והמסחר האלקטרוני נמצא בכל מקום. רוב האנשים עדיין מתחילים,  ראית את היתרונות של קמעונאות מקוונת בעבר: מכירות מוגדלות, רווחים טובים יותר והכרה מוגברת של המותג. אבל …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]