ארה"ב: "קרובים יותר להסכם עם איראן מאשר לפני שבועיים" - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 29/05/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » ארה”ב: “קרובים יותר להסכם עם איראן מאשר לפני שבועיים”

ארה"ב: "קרובים יותר להסכם עם איראן מאשר לפני שבועיים"

איראן ארה"ב דגלים (צילום: CNN)


דוהרים להסכם: בארה"ב מודים הערב (שני) כי הסיכויים לחתום על עסקת גרעין עם איראן גוברים – ומברכים על הצעדים של טהראן בדרך להסכם. דובר משרד החוץ האמריקני, נד פרייס, אישר בתדריך הערב את ההתקדמות במגעים וגם את הוויתור האיראני בסוגיית משמרות המהפכה. ובזמן שבארה"ב מברכים, במשמרות המהפכה מצהירים: "גם בלי נשק גרעיני, נוכל להשמיד את ישראל".

נשיא ארה"ב ביידן והמנהיג העליון של אירן חמינאי (עיבוד: רויטרס)

דוהרים להסכם. ביידן וחמינאי | עיבוד:
רויטרס


"יש עדיין סוגיות שצריך לפתור ופערים קיימים", אמר הדובר פרייס. "אנחנו עובדים מהר ככל האפשר כדי לנסח תגובה ראויה להערות של איראן על טיוטת המסמך של האיחוד האירופי". למרות ההתקרבות מול טהראן, הדובר מתח ביקורת על הערות שנשמעו מטהראן: "הטענה שאנחנו עיכבנו את המשא ומתן פשוט לא נכונה, אנחנו מתייחסים לכך ברצינות רבה".

עוד הודה: "אם איראן הייתה מגישה תגובה נחרצת, ייתכן שלא היינו נמצאים בשלב הזה של החלפת מסרים". במהלך התדרוך הוסיף כי ארה"ב "מעודדת מכך שאיראן ויתרה על דרישות בלתי אפשריות", כמו ביטול הגדרת משמרות המהפכה כארגון טרור. "אנחנו עדיין צריכים ללבן כמה דברים".

איראן האשימה היום את ארה"ב ב"הטלת עיכובים" במהלך השיחות הלא ישירות על חזרה להסכם הגרעין. דובר משרד החוץ האיראני אמר כי האמריקנים מעכבים את החתימה וכי יש חוסר פעילות מצד האירופאי. לדבריו, "אמריקה ואירופה זקוקות להסכם יותר מאתנו".

באיראן ציינו גם כי הדיווחים על הסכם חילופי אסירים הוא נושא נפרד מהסכם הגרעין. "אנחנו מחפשים הסכם ארוך טווח", הצהיר דובר משרד החוץ. "לא ינשכו אותנו פעמיים".

חיילי וקציני צבא אירן מצדיעים מול המנהיג חמינאי (צילום: AP)

"אפשר להשמיד את ישראל בלי גרעין". ארכיון | צילום:
AP


נציב מדיניות החוץ של האיחוד האירופי ג'וזפ בורל אמר כי תגובתה של איראן לטיוטת החזרה להסכם הגרעין הייתה "הגיונית", למרות שרק לפני שבועיים הודיע כי הטיוטה שהגיש להם היא "הנוסח הסופי בהחלט, שהתקבל לאחר שכל הקצוות נמתחו".

האיום האירני החדש

ובעוד בוושינגטון מברכים ומתקרבים להסכם, באיראן ממשיכים לאיים בהשמדת ישראל. אמיר עלי חאג'יזאדה, בכיר במשמרות המהפכה, הביע תקווה להשמדת ישראל. "אפילו בלי נשק גרעיני אנחנו נוכל להשמיד את ישראל כמה פעמים", טען. "אנחנו יכולים לעשות זאת עם ראשי נפץ קונבנציונליים".

מדובר בעוד הערה שמצביעה על הכוונה של איראן לדהור לנשק גרעיני – ולא למטרות אזרחיות בלבד. אמירתו מצטרפת לאמירות האחרונות של יועצי ח'מנאי.


Source link

פוסטים קשורים

 • אפליקציות לקטנטנים

  by Shokor
  by Shokor

  למי מאיתנו שיש ילדים קטנים, יודע כמה הם נמשכים לסמארטפונים וכמה הם מוקסמים מאינסוף האפשרויות שהעולם הזה מציע. אז לכן החלטתי הפעם לסקור עבורכם מספר אפליקציות חינוכיות ומועילות שינעימו את …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • סיומות אתרי אינטרנט

  by Shokor
  by Shokor

  האם מפת האינטרנט הולכת להשתנות, לפחות בכל מה שקשור לכתובות האינטרנט והסיומות הידועות שכולנו מכירים? יכול מאוד להיות שהתשובה החיובית. מסתבר שיש גוף שנקרא "תאגיד האינטרנט לשמות משויכים" (ICANN), שמחליט …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]