ארגוני נשים הפגינו וקראו למפלגות השונות: תפעלו למרחב... - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 29/05/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » ארגוני נשים הפגינו וקראו למפלגות השונות: תפעלו למרחב…

ארגוני נשים הפגינו וקראו למפלגות השונות: תפעלו למרחב…מאות מפגינים הגיעו הערב (שלישי) לכיכר הבימה בתל אביב וקראו למפלגות השונות להתחייב לפעול לטובת קידום שוויון וביטחון עבור נשים בישראל. בעצרת נאמו פוליטיקאיות מכל הקשת הפוליטית תחת הכותרת ״ביטחון לנשים הוא לא עניין פוליטי״.

ההפגנה היא יוזמה של 17 ארגונים ועמותות הפועלים למען שוויון נשים בישראל ביניהם שדולת הנשים, מרכזי הסיוע לנפגעות עבירות מין, ויצו, נעמ״ת וקבוצת ״בונות אלטרנטיבה״ שניסחה חוזה שוויון אשר נשלח בשבועות האחרונים לכל ראשי המפלגות וביקש מהם להתחייב לפעול לקידום ערכים של ייצוג שווה ויצירת מרחב בטוח לנשים.

במהלך היום חתמו על החוזה שר האוצר ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, ושר הביטחון בני גנץ. במהלך ההפגנה חתמה על הבמה גם יו״ר מפלגת העבודה ושרת התחבורה מרב מיכאלי.

הפגנת נשים למען ושוויון וביטחון של נשים בישראל (צילום: N12)

הפגנת נשים למען ושוויון וביטחון של נשים בישראל | צילום:
N12


מיכאלי הייתה גם בין הנואמות בהפגנה ואמרה: ״ביטחון זה הביטחון שלנו ללכת ברחוב בביטחון, בלי לפחד שמישהו יגיח מכאן ומשם. בלי לעשות את עצמנו מדברות בטלפון או באמת לדבר בטלפון עם מישהי. ביטחון זה לדעת שאנחנו בטוחות בבית שלנו, שבן הזוג שלנו לא יהיה אלים כלפינו, שלא יהיו אלימים לילדות ולילדים שלנו, לא בבית- הספר ולא בשום מסגרת אחרת״.

השרה מירב כהן: "2022 ואנחנו עדיין צריכות הפגנה ליצירת מציאות שוויונית ובטוחה עבור נשים בישראל. מבטיחה שלא אעצור עד שהבנות שלנו יוכלו להרגיש בטוחות. עד שירוויחו בהתאם ליכולות שלהן. עד שיעזו לחלום בגדול. עד שלא נזדקק להפגנות כאלה".

_OBJ

מורן זר קצנשטיין ממארגנות האירוע אמרה: ״אנחנו 51 אחוז מהאוכלוסייה, ואף מפלגה לא תקבל את הקול שלנו אם היא לא תתחייב כלפי הבוחרות שלה. אז פנינו אל כל המפלגות, ביחד עם עוד 16 ארגונים שפועלים למען נשים בישראל, ודרשנו מהם שיחתמו על חוזה לשוויון כי את המציאות בישראל אנחנו חייבות לשנות״.

בהפגנה נאמו גם לימור לבנת, השרה מירב כהן ממש עתיד, השרה פנינה תמנו שאטה, ח״כ שרון רופא אופיר, ח״כ קרן ברק, עינת פישר לאלו- מנכלית שדולת הנשים וגם השף חיים כהן. כהן אמר בעצרת: ״אני פה כבעל ואבא גאה. אני רוצה שישאלו במערכת הבחירות הזו את השופטים על הסלחנות, על מה? על מי אתם מגנים? בארה״ב כשאתה מאיים, תוקף, מחבל, אתה מקבל על כל סעיף וסעיף עונש.


Source link

פוסטים קשורים

 • זהו למעשה עידן מפרסום ושיווק חומרי: חלפו למעשה הזמנים מפרסום אוניברסלי. חברת שיווק דיגיטלית יוצרת את יוזמת הפרסום והשיווק תוך הדגשת התכונות הבולטות בצורה כזו שהן פוגעות בקהל בהזדמנות המהירה …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אבטחת מידע וסייבר

  by avidan
  by avidan

  אבטחת סייבר חשובה להצלחת החברה כמו שהיא חשובה ללקוחותיה. חומת האש של יישום האינטרנט חוסמת כל גישה לאתר לפרק זמן – בדרך כלל כ-30 דקות עד שעה – ומונעת התקפות …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • פריצה היא גישה בלתי מורשית למערכות אבטחת רשת מחשבים או שליטה עליהן למטרה בלתי חוקית כלשהי. פריצה מצריכה הבנה מלאה של מערכת אבטחת מחשבים. אפשר פשוט לומר שהאקר הוא מישהו …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]