אסון מירון: ועדת החקירה הממלכתית בהודעות אזהרה לחלק מהעדים - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שלישי | 16/07/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » אסון מירון: ועדת החקירה הממלכתית בהודעות אזהרה לחלק מהעדים

אסון מירון: ועדת החקירה הממלכתית בהודעות אזהרה לחלק מהעדים

אסון מירון (צילום: Tomer NeubergFlash90)


"לאחר בחינת כלל המידע שהונח בפנינו, הגענו למסקנה כי ישנם גורמים שעלולים להיפגע מן החקירה או מתוצאותיה. על כן החלטנו לשלוח להם הודעות אזהרה" – כך הודיעה היום (שלישי) ועדת החקירה הממלכתית לחקר אסון מירון בשנה שעברה. בין מקבלי ההודעה, בכירים בדרג המדיני בזמן האסון – בהם ראש הממשלה והשר לביטחון הפנים לשעבר בנימין נתניהו ואמיר אוחנה, וכן קצינים בכירים ביותר במשטרה, בהם רב-ניצב קובי שבתאי, מפקד מחוז צפון שמעון לביא – שכבר הודיע על התפטרותו ביוני השנה – וכן תת-ניצב מוריס חן, ראש חטיבת האבטחה במשטרה.

אל מי נשלחה הודעת אזהרה? הרשימה המלאה

בהודעה שפרסמה הוועדה נרמז כי אותם אנשים "עלולים להיפגע מעבודת הוועדה או ממסקנותיה", ועל כן ניתנת לכל מי שאולי ייפגע "הזדמנות להשמיע את דברו". חברי הוועדה ציינו כי שמו דגש על הגורמים הבכירים יותר מבין אלה שהעידו בפניהם: "מטעמי יעילות והתמקדות בעיקר, ועל מנת שנוכל להביא בפני הממשלה את מסקנותינו והמלצותינו בהקדם האפשרי, לא נידרש לכל מי שהייתה לו נגיעה לנושאים שנחקרו. על מנת להכריע אם לשלוח הודעת אזהרה לגורם מסוים, בחנו את הכשלים שנתגלו לכאורה בתפקודו, את מידת חומרתם ואת מרכזיותם. כן הבאנו בחשבון את התפקיד שמילא אותו גורם באסון ואת שאלת בכירותו".

סיור של ועדת מירון

חברי הוועדה בסיור בהר מירון

השופטת דבורה ברלינר (צילום: פלאש 90)

ראש ועדת החקירה, השופטת בדימוס דבורה ברלינר | צילום:
פלאש 90


עוד הדגישו כי כל מי שהוזהר כרגע נשא בתפקיד רלוונטי בעת האסון. "כדי להסיר כל ספק, אין משמעות הדברים כי מי שלא נשלחה לו הודעת אזהרה על ידי הוועדה אינו נושא באחריות. נזכיר כי ביחס לאסון נפתחו חקירות פליליות במשטרת ישראל ובמחלקה לחקירות שוטרים, אשר הושהו בהחלטת היועץ המשפטי לממשלה", נמסר.

לקריאת ההודעה המלאה לחצו כאן

"הודעת אזהרה מפורטת, בצירוף החלטה זו, נשלחה לכל מי שהחלטנו כך לגביו", סיכמו את ההודעה. "הוועדה תעמיד עתה לרשות מי שהוחלט לשלוח לו הודעת אזהרה חומרי חקירה כמצוות החוק. החלטה על סדרי הדין ולוחות הזמנים לעבודת הוועדה מכאן והלאה תינתן בהמשך".

בנימין נתניהו ואמיר אוחנה במירון (צילום: רויטרס)

הופיעו בפני הוועדה: נתניהו ואוחנה בזירה, יום לאחר האסון | צילום:
רויטרס


המפכ״ל בפתח עדותו בוועדה לחקירת אסון מירון (צילום: לע"מ)

הערכה בפיקוד המשטרה: אזהרה גם למפכ"ל שבתאי | צילום:
לע"מ


ועדת החקירה הוקמה ביוני בשנה שעברה בישיבת הממשלה הראשונה של ממשלת בנט-לפיד ומאז שהוקמה הופיעו בפניה בכירים בעבר ובהווה, בהם ראש הממשלה דאז בנימין נתניהו, השר לביטחון הפנים דאז אמיר אוחנה, המפכ"ל קובי שבתאי. בראשות הוועדה עמדה נשיאת בית המשפט העליון לשעבר מרים נאור ולאחר שהלכה לעולמה בינואר השנה עמדה בראשה השופטת בדימוס דבורה ברלינר, שכיהנה כנשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב.

נציין כי בכל מקרה ההליכים של הוועדה לא הסתיימו: המסקנות וההחלטות הסופיות שלה לא יתקבלו לפני מפכ"ל המשטרה רב-ניצב קובי שבתאי יסיים את כהונתו בתפקיד בשנה הבאה.


Source link

פוסטים קשורים

 • זהו למעשה עידן מפרסום ושיווק חומרי: חלפו למעשה הזמנים מפרסום אוניברסלי. חברת שיווק דיגיטלית יוצרת את יוזמת הפרסום והשיווק תוך הדגשת התכונות הבולטות בצורה כזו שהן פוגעות בקהל בהזדמנות המהירה …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אפליקציות לקטנטנים

  by Shokor
  by Shokor

  למי מאיתנו שיש ילדים קטנים, יודע כמה הם נמשכים לסמארטפונים וכמה הם מוקסמים מאינסוף האפשרויות שהעולם הזה מציע. אז לכן החלטתי הפעם לסקור עבורכם מספר אפליקציות חינוכיות ומועילות שינעימו את …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • פריצה היא גישה בלתי מורשית למערכות אבטחת רשת מחשבים או שליטה עליהן למטרה בלתי חוקית כלשהי. פריצה מצריכה הבנה מלאה של מערכת אבטחת מחשבים. אפשר פשוט לומר שהאקר הוא מישהו …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]