איזנקוט בישיבה באפרת: "רבין עם אוסלו ושרון עם ההתנתקות... - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שלישי | 30/05/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » איזנקוט בישיבה באפרת: "רבין עם אוסלו ושרון עם ההתנתקות…

איזנקוט בישיבה באפרת: "רבין עם אוסלו ושרון עם ההתנתקות…הרמטכ"ל לשעבר וחבר המחנה הממלכתי גדי איזנקוט קרא היום (ראשון) לבצע צעדים לצמצום הסכסוך, וכינה את הסכמי אוסלו וההתנתקות כ"צעדים משמעותיים" כאלו. "אלה שרוצים לחזור לגוש קטיף, לפרק את המנהל האזרחי ואת הרשות הפלסטינית ימיטו עלינו אסון", אמר איזנקוט בשיחה עם תלמידים בישיבת נווה שמואל שבאפרת, בה ביקר יחד עם חה"כ מתן כהנא ממפלגתו.

"יש שני מנהיגים שביצעו את הצעדים המשמעותיים להיפרדות מהפלסטינים", אמר הרמטכ"ל לשעבר. "האחד זה היה יצחק רבין ב-94/5 שבהסכמי אוסלו העביר לפלסטינים 40% מהשטח וכ-95% מהאוכלוסייה הפלסטינית, שחיה כיום תחת הראשות הפלסטינית".


גדי איזנקוט (צילום: פלאש 90)

"שני מנהיגים שביצעו צעדים משמעותיים". איזנקוט | צילום:
פלאש 90


הוא הוסיף כי "המשיך בזה בנימין נתניהו ב-97/8 כשהעביר בהסכם חברון את העיר, והמשיך אריאל שרון ב-2005 בתוכנית שלו לבצע התנתקות מרצועת עזה. למעשה בעקבות זאת, 2.1 מיליון פלסטינים חיים כיום תחת שלטון פלסטיני, לצערי הרב אנחנו לא בוחרים את המציאות והם חיים תחת שלטון חמאס".

איזנקוט הוסיף כי "חמאס הוא אויב מר שצריך להילחם בו, ופה נדרש גם חזון וגם הבנה של אינטרסים לאומיים. כאחד שנלחם הרבה מהחיים שלו נגד הטרור הפלסטיני, אני מציע להקשיב לכולם לעמדות. בסופו של דבר אני דורש מההנהגה לומר אמת, להתוות דרך ולתת תקווה. לא לדבר ב'אגרוף קפוץ'".

בעקבות דבריו של איזנקוט, ביקרה את דבריו שרת הפנים ויו"ר הבית היהודי איילת שקד, ומסרה כי "לא משנה כמה כיפות המחנה הממלכתי יספור בעשירייה הראשונה שלו, הם לא יצליחו להסתיר את העובדה שאיזנקוט וגנץ הם שמאל. גם באמירות וגם בפעולות". גם חה"כ אופיר סופר (הציונות הדתית) התייחס לדבריו ומסר כי "גנץ, איזנקוט וכהנא זה שמאל בתחפושת. גם ביקור באפרת לא יטשטש את העובדה שהם יפגעו בהתיישבות".


Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]