אחרי 4 שנים: מונתה שגרירה ישראלית לטורקיה - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

שבת | 03/06/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » אחרי 4 שנים: מונתה שגרירה ישראלית לטורקיה

אחרי 4 שנים: מונתה שגרירה ישראלית לטורקיה

אחרי 4 שנים: מונתה שגרירה ישראלית לטורקיה

  שגרירת ישראל בטורקיה אירית ליליאן (צילום: דוברות משרד החוץ)

חזרה ליחסים דיפלומטיים מלאים: ועדת המינויים העליונה של משרד החוץ החליטה היום (שני) כי אירית ליליאן תמונה כשגרירת ישראל בטורקיה, זאת אחרי 4 שנים שבה לא הייתה לישראל נוכחות דיפלומטית במדינה. ליליאן שימשה בשנתיים האחרונות כממונה על שגרירות ישראל באנקרה, וכעת מונתה לשגרירה הקבועה.

עוד הוחלט כי לתפקיד הקונסול הכללי בשנגחאי מונתה רוית בר המשרתת כיום כמנהלת מחלקה באגף האסטרטגי. השגריר דניאל מרון מונה לתפקיד סמנכ"ל אירופה במשרד החוץ, ואיסמעיל חאלדי מונה לתפקיד שגריר ישראל בטורקמניסטן.

כזכור, באוגוסט האחרון ראש הממשלה יאיר לפיד הודיע כי ישראל וטורקיה מחזירות שגרירים וקונסולים כלליים – זאת בהמשך לסיכומים, אשר הושגו בעת ביקור ראש הממשלה באנקרה ופגישתו עם שר החוץ הטורקי מבלוט צ'בושולו, ובהמשך לשיחת לפיד עם נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן.

לפי לשכת רה"מ, לאור ההתפתחויות החיוביות ביחסי ישראל וטורקיה בשנה האחרונה – החליטו שתי המדינות לחזור לייצוג דיפלומטי מלא. אמש שוחח מנכ"ל משרד החוץ אלון אושפיז עם סגן שר החוץ הטורקי סדאת אונאל, והשניים סיכמו את הדברים.

עוד באותו נושא

הרצוג לארדואן: "מתחילים במסע של בניית אמון"


8

בשיחה הוחלט להעלות מחדש את דרג היחסים בין ישראל וטורקיה לייצוג דיפלומטי מלא ולהשיב את השגרירים והקונסולים הכלליים משתי המדינות. השבת דרג היחסים הדיפלומטיים מהווה המשך של המגמה החיובית בהתפתחות היחסים בשנה החולפת, מאז ביקור נשיא המדינה יצחק הרצוג באנקרה, והביקורים ההדדיים של שרי החוץ בירושלים ובאנקרה.

"חידוש היחסים עם טורקיה הוא נכס חשוב ליציבות האזורית ובשורה כלכלית חשובה מאוד לאזרחי ישראל. נמשיך לפעול ולחזק את המעמד הבינלאומי של ישראל בעולם" אמר לפיד. בלשכתו הוסיפו כי "שדרוג היחסים יתרום להעמקת הקשר בין שני העמים, להגברת קשרי הכלכלה, המסחר והתיירות, וכן יתרום לחיזוק היציבות האזורית".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו

Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]