אופטימיות גדולה בארה"ב בנוגע לשחרורה של בריטני גריינר מהכלא הרוסי - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום חמישי | 01/06/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » אופטימיות גדולה בארה"ב בנוגע לשחרורה של בריטני גריינר מהכלא הרוסי

אופטימיות גדולה בארה"ב בנוגע לשחרורה של בריטני גריינר מהכלא הרוסיאחרי ביקורו השני בקרמלין כחלק מהמו"מ לשחרורה של הכדורסלנית האמריקאית, מושל ניו מקסיקו לשעבר נותן לבני משפחת גריינר סיבה להיות אופטימיים. "כן, אני חושב שבריטני גריינר תשוחרר לפני סוף השנה. ממשל ביידן עובד על זה חזק מאוד, וגם אני. אנחנו מתואמים"

בריטני גריינר בכלא ברוסיה (צילום: רויטרס)

צילום: רויטרס"אני חושב שכן", ענה מושל ניו מקסיקו לשעבר, ביל ריצ'רדסון, בתשובה לשאלה "האם בריטני גריינר תשוחרר לפני סוף השנה?". "אני שונא לעשות תחזיות, אבל כן". ריצ'רדסון עומד בראש מרכז המסייע, בין השאר, למשפחות אסירים ובני ערובה אמריקאים ברחבי העולם. לפני כשלושה שבועות דווח ב-CNN כי המושל לשעבר טס לרוסיה ולקח חלק פעיל בניהול המו"מ לשחרורה של הכדורסלנית מהכלא הרוסי, כמו גם בנוגע לשחרורו של פול ווילן, חייל אמריקאי שנאסר ברוסיה בחשד לריגול.

"אני יודע שהמשפחות נמצאות במצב מאוד רגיש בתקופה הזו", הוסיף ריצ'רדסון. "כל שאני יכול להגיד שהוא שממשל ביידן עובד על זה חזק מאוד, וגם אני. אנחנו מתואמים, אבל אנחנו לא תמיד מסכימים על כל החלטה. אבל אני לא הולך להפריע להם בתהליך. אני רק נותן לכם את ההערכה שלי, אחרי שני ביקורים ברוסיה בשם בני הערובה האמריקאים".


ג'ו ביידן בראיון ליונית לוי (צילום: החדשות 12)

ג'ו ביידן. מאמצים לשחרורה של גריינר | צילום:
החדשות 12


בריטני גריינר, 31, נעצרה בפברואר האחרון בנמל תעופה ליד מוסקבה לאחר שבחפציה נתפס שמן קנאביס. באוגוסט היא נשפטה ל-9 שנות מאסר, וזאת במקביל למאמצים דיפלומטיים שמקיימת ממשלת ארצות הברית במטרה לשחררה. במיוחד בימים של מתיחות גדולה מאוד בין מוסקבה לבין המערב, ההנחה הרווחת היא כי גריינר משמשת למעשה כאסירה פוליטית, ויש גורמים בבית הלבן שאף מכנים אותה 'בת ערובה'.

 עוד ב-Mako קנאביס:

>> הדמיון המצמרר בין המקרה של נעמה יששכר לזה של בריטני גריינר

>>  חייה החדשים של בריטני גריינר: התנאים במחנה המאסר

>> ברוסיה, גם טעות קטנה עלולה לגרור מחיר כבד

במקביל למאמצי השחרור הדיפלומטיים, עורכי דינה של גריינר הגישו ערעור על פסק הדין שניתן, והדיון בנושא יעלה בבית המשפט ב-25 באוקטובר. הטענות העיקריות הן שהקנאביס נכנס בטעות אל בין חפציה של גריינר, ללא כל כוונה להשתמש בו, ושבין כה וכה מדובר בחומר שסופק לה בארצות הברית באופן חוקי בשל סיבה רפואית. בנוסף, מדובר בקנאביס בכמות קטנה מאוד (פחות מ-1 גרם) – לבטח לא כזו שעלולה לשמש למכירה ולהפצה.


Source link

פוסטים קשורים

 • אבטחת מידע וסייבר

  by avidan
  by avidan

  אבטחת סייבר חשובה להצלחת החברה כמו שהיא חשובה ללקוחותיה. חומת האש של יישום האינטרנט חוסמת כל גישה לאתר לפרק זמן – בדרך כלל כ-30 דקות עד שעה – ומונעת התקפות …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • קורס מסחר אלקטרוני

  by avidan
  by avidan

  מבוא העולם מתקדם מהר והמסחר האלקטרוני נמצא בכל מקום. רוב האנשים עדיין מתחילים,  ראית את היתרונות של קמעונאות מקוונת בעבר: מכירות מוגדלות, רווחים טובים יותר והכרה מוגברת של המותג. אבל …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • סיומות אתרי אינטרנט

  by Shokor
  by Shokor

  האם מפת האינטרנט הולכת להשתנות, לפחות בכל מה שקשור לכתובות האינטרנט והסיומות הידועות שכולנו מכירים? יכול מאוד להיות שהתשובה החיובית. מסתבר שיש גוף שנקרא "תאגיד האינטרנט לשמות משויכים" (ICANN), שמחליט …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]